শেহতীয়া খবৰ
যোৰাবাটৰ ন মাইলত ৰাজপথত দাউদাউকৈ জ্বলিল দুখনকৈ ট্ৰাক  •  শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী

মিজোৰাম কংগ্ৰেছত বিসম্বাদ! গৃহমন্ত্ৰী লালজিৰলিয়ানাৰ পদত্যাগ

66
  • মিজোৰামৰ গৃহমন্ত্ৰী আৰ লালজিৰলিয়ানাৰ পদত্যাগ।
  • বিসম্বাদৰ পৰিণতিত এই পদত্যাগৰ সিদ্ধান্ত গৃহমন্ত্ৰীজনৰ।
  • কংগ্ৰেছৰ চৰকাৰ আছিল মিজোৰামত।
  • ২০১৩চনত শাসনলৈ আহিছিল কংগ্ৰেছ দল।
  • মন্ত্ৰীগৰাকীলৈ কাৰণ দৰ্শোৱা জাননী প্ৰেৰণ কৰিছিল মিজোৰাম চৰকাৰে।
  • তেওঁক কেবাটাও ৰাজনৈতিক দলে বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে যোগ দিবলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰা বুলি মন্তব্য কৰিছিল।
  • তাৰ পাছতেই মিজোৰাম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ উপসভাপতি তথা গৃহমন্ত্ৰীলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল কাৰণ দৰ্শোৱা জাননী।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি