শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

এছিয়ান গেমছলৈ নাযায় ভাৰোত্তোলক মীৰাবাই চানু!

265

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰতৰ ক্ৰীড়াপ্ৰেমীসকলৰ বাবে এক দুঃখবৰ। অহা ১৮ আগষ্টৰ পৰা ২ ডিচেম্বৰৰ লৈকে ইণ্ডোনেছিয়াৰ জাৰ্কাটা আৰু পালেম্বোগ চহৰত অনুষ্ঠিত হ’ব লগা এছিয়ান গেমছত ভাগ ল’ব নোৱাৰিব বিশ্ব চেম্পিয়ন ভাৰোত্তোলক মীৰাবাই চানুয়ে। পিঠিৰ বিষৰ বাবে খেলুৱৈগৰাকীয়ে এই প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা আতৰি থাকিব লাগিব।

ইতিমধ্যে তেওঁ ভাৰতীয় ভাৰত্তোলক সংস্থাক পত্ৰৰ যোগেদি এই কথা জনাইছে। অৱশ্যে তেওঁ জনায় যে, অহা নৱেম্বৰ মাহৰ পৰা হ’ব লগা অলিম্পিকৰ যোগ্যতা অৰ্জনকাৰী খেলৰ বাবে তেওঁ নিজকে প্ৰস্তুত কৰাত ব্যস্ত থাকিব।

উল্লেখযোগ্য যে, মনিপুৰৰ এই খেলুৱৈগৰাকীয়ে যোৱা বছৰৰ নৱেম্বৰত হোৱা বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপত ৪৮ কিঃগ্ৰাঃ শাখাত ভাৰতৰ হৈ স্বৰ্ণ পদক লাভ কৰিছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি