শেহতীয়া খবৰ
শুভবুদ্ধি উদয় হ'ল আৰক্ষীৰ! ভাইৰেল ভিডিঅ'ৰ বাবে থানাত হাজিৰ হ'ব নালাগে হিমাংশু..  •  শুভবুদ্ধি উদয় হ'ল আৰক্ষীৰ! ভাইৰেল ভিডিঅ'ৰ বাবে থানাত হাজিৰ হ'ব নালাগে হিমাংশু..  •  গণৰাজ্য ‌দিৱসৰ প্ৰাকক্ষণত চৰাইদেউত বিস্ফোৰণ...  •  মঙলবাৰে লক্ষ্ণৌলৈ যাব কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ  •  গুজৰাটত বিধ্বংসী অগ্নিকাণ্ড  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনে অসমৰ ভাষা, সংস্কৃতি বিপন্ন কৰিব, অসমত ২০২৬ বৰ্ষত হ’বলগীয়া নিৰ্বাচনত অসমীয়াই অস্তিত্ব হেৰুৱাবঃ অগপ বিধায়ক  •  বৰ্ণিল সাংস্কৃতিক বিনিময় অনুষ্ঠানেৰে সামৰণি পৰিল ভৈৰৱকুণ্ড পৰ্যটন মহোৎসৱ, অসমৰ চহকী কৃষ্টি-সংস্কৃতি দেখি আশ্চৰ্য প্ৰকাশ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ পৰ্যটকৰ  •  নগাঁৱৰ জাৰামাৰীত বোৱাৰী হত্যাৰ অভিযোগ, আত্মহত্যাৰ ৰূপ দিয়াৰ চেষ্টা স্বামীৰ, আৰক্ষীৰ জালত স্বামী আনছাৰুল ইছলাম  •  বৰহোলাত জোতাৰ দোকানত পিষ্টলসহ গুলী উদ্ধাৰঃ দুজনক গ্ৰেপ্তাৰ  •  সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই এডমিশ্বন নিদিলে হিমন্তক বিজেপিত এডমিশ্বনে নিদিয়ে, য’তেই পাৱাৰ থাকে তাতেই থাকে হিমন্তঃ তৰুণ গগৈ

অসমত ‘কা’ জাপি দিব নালাগেঃ নিজৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নহ’লেও আন এজন মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে জনালে আহ্বান

11,268

ডিজিটেল ডেস্কঃ অসমত ‘কা’ জাপি নিদিবলৈ কেন্দ্ৰক আহ্বান জনালে এগৰাকী মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে। অসমত এই আইনৰ বিৰুদ্ধে ব্যাপক প্ৰতিবাদ হোৱাৰ কথা উল্লেখ কৰি আইনখন উত্তৰ-পূবত প্ৰযোজ্য হ’ব নালাগে বুলি ক’লে এইগৰাকী নেতাই।

পূৰ্বতো তেওঁ এই আইনৰ বিৰোধিতা কৰিছিল। এক জনসভাত অংশ লৈ অসমৰ জনসাধাৰণক সাংবিধানিক ৰক্ষা কৱচ প্ৰদান কৰা আৰু প্ৰতিবাদৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এই আইনৰ আওতাৰ পৰা অসমক আঁতৰাই ৰাখিবলৈ কেন্দ্ৰক আহ্বান জনোৱা নেতাগৰাকী হ’ল আমাৰে চুবুৰীয়া ৰাজ্য মেঘালয়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কনৰাড চাংমা।

যি সময়ত এই আইনৰ পক্ষে যুক্তি প্ৰদৰ্শন কৰি আছে নেডাৰ আহ্বায়ক তথা অসমৰ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই, সেই সময়ত নেডাৰ অংশীদাৰ হৈ থকা এনপিপিৰ নেতৃত্বৰ পৰাও আহিল এই দাবী। অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ‘কা’ নালাগে বুলি স্পষ্টকৈ দিল্লীক ক’ব পৰা নাই যদিও চুবুৰীয়া ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে জনসভাত ভাষণ দি ৰাজহুৱাকৈ ক’লে- অসমত ‘কা’ প্ৰযোজ্য হ’ব নালাগে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি