শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

দৰৱেও মাতে স্বাস্থ্যৰ বাবে বিপদ! চৰকাৰে নিষিদ্ধ কৰিলে ৩২৮ বিধ ঔষধ

308

ডিজিটেল ডেস্কঃ ড্ৰাগছ এডভাইজৰী বৰ্ডৰ আবেদনক অনুমোদন জনাই কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে নিষিদ্ধ কৰিলে ৩২৮বিধ ঔষধ। তাৰে ভিতৰত কেইটামান হৈছে ছেৰীদেন টেবলেট, কফচিৰাপ, ফেন্সিদাইল, ডিক’ল্ড টোটেল ইত্যাদি।

ৰোগীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে এই ঔষধ সমূহ হানিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হোৱাৰ পাছতে নিষিদ্ধ কৰাৰ নিৰ্দেশ দিলে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে। শীঘ্ৰে কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ জাৰি কৰা হৈছে এই নিৰ্দেশনা। এনেদৰে ঔষধ বন্ধ কৰাৰ পাছতে এতিয়া লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছে বিক্ৰেতাসকল।

ইয়াৰ ফলত লোকচানৰ পৰিমাণ প্ৰায় ২৫০০ টকা হ’ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে। ইফালে, এনেদৰে ঔষধ কেইবিধৰ বিক্ৰী নিষিদ্ধ কৰাৰ ফলত সমগ্র দেশজুৰি সৃষ্টি হৈছে তীব্র প্ৰতিক্ৰিয়াৰ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি