শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

দৰৱেও মাতে স্বাস্থ্যৰ বাবে বিপদ! চৰকাৰে নিষিদ্ধ কৰিলে ৩২৮ বিধ ঔষধ

301

ডিজিটেল ডেস্কঃ ড্ৰাগছ এডভাইজৰী বৰ্ডৰ আবেদনক অনুমোদন জনাই কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে নিষিদ্ধ কৰিলে ৩২৮বিধ ঔষধ। তাৰে ভিতৰত কেইটামান হৈছে ছেৰীদেন টেবলেট, কফচিৰাপ, ফেন্সিদাইল, ডিক’ল্ড টোটেল ইত্যাদি।

ৰোগীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে এই ঔষধ সমূহ হানিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হোৱাৰ পাছতে নিষিদ্ধ কৰাৰ নিৰ্দেশ দিলে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে। শীঘ্ৰে কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ জাৰি কৰা হৈছে এই নিৰ্দেশনা। এনেদৰে ঔষধ বন্ধ কৰাৰ পাছতে এতিয়া লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছে বিক্ৰেতাসকল।

ইয়াৰ ফলত লোকচানৰ পৰিমাণ প্ৰায় ২৫০০ টকা হ’ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে। ইফালে, এনেদৰে ঔষধ কেইবিধৰ বিক্ৰী নিষিদ্ধ কৰাৰ ফলত সমগ্র দেশজুৰি সৃষ্টি হৈছে তীব্র প্ৰতিক্ৰিয়াৰ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি