শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

এম চি মেৰীকমৰ আন এক কৃতিত্ব

479
  • মণিপুৰৰ বক্সাৰ এম চি মেৰীকমৰ আন এক কৃতিত্ব।
  • ইণ্টাৰনেচনেল বক্সিং এছ’চিয়েচনৰ ৰেংকিঙৰ শীৰ্ষস্থানত মেৰীকম।
  • ১৭০০ পইণ্টেৰে প্ৰথম স্থান দখল কৰিলে বিশ্ব ইতিহাসৰ আটাইতকৈ সফল মহিলা বক্সাৰগৰাকীয়ে।
  • বিগত বৰ্ষৰ নৱেম্বৰত দিল্লীত অনুষ্ঠিত বিশ্ব বক্সিঙত স্বৰ্ণপদক লাভ কৰা মেৰীকমে মুঠ ৬ বাৰকৈ অৰ্জন কৰিছে বিশ্ব চেম্পিয়নৰ খিতাপ।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি