শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

নাগৰিকত্ব বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ অব্যাহত, মণিপুৰত আই পি চি ১৪৪ ধাৰা জাৰি

253
  • মণিপুৰত নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনৰ বিৰুদ্ধে বিভিন্ন দল-সংগঠনৰ প্ৰতিবাদ অব্যাহত।
  • মঙলবাৰে ৰাজ্যসভাত গৃহমন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে উত্থাপন কৰিব নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক।
  • এই বিধেয়কখনৰ বিৰোধিতাৰে চিভিল ছ’চাইটিৰ বিভিন্ন সংগঠনে আৰম্ভ কৰা প্ৰতিবাদত মণিপুৰত উত্তেজনাময় পৰিৱেশৰ সৃষ্টি।
  • এই পৰিৱেশৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি আই পি চি ১৪৪ ধাৰা জাৰি কৰা হৈছে ৰাজ্যখনৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ জিলাসমূহত।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি