শেহতীয়া খবৰ
নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে দৰঙত আছুৰ উদ্যোগত বাইক ৰেলী, VIDEO  •  গুৱাহাটীত মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক আছুৰ ক'লা পতাকা প্ৰদৰ্শন, VIDEO  •  গুৱাহাটীত মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক আছুৰ ক'লা পতাকা প্ৰদৰ্শন, VIDEO  •  ৰহাৰ বাৰপূজীয়াত নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে ব্যাপক প্ৰতিবাদ, VIDEO  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে বটদ্ৰৱা আছুৰ বাইক ৰেলী, VIDEO  •  সৰুপথাৰ মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ সমাজ আৰু প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ উদ্যোগত বজ্ৰ হুংকাৰ কাৰ্যসূচী, VIDEO  •  হায়দৰাবাদৰ দৰেই উন্নাও কাণ্ডৰ দোষীকো কৰিব লাগে এনকাউন্টাৰঃ নিৰ্যাতিতাৰ পিতৃৰ দাবী...  •  গুৱাহাটীৰ পৰা ছয়গাঁৱলৈ কেবৰ বিৰুদ্ধে ৰাজপথত শিল্পী, সাংবাদিক, সাহিত্যিকৰ অবিৰত আন্দোলন, চচলত প্ৰাক্তন আলফা ঐক্য মঞ্চৰ অনশন...  •  ৰাজনীতি নহয়, দিল্লীৰ অগ্নিকাণ্ডৰ তদন্ত হ’ব লাগেঃ গৌতম গম্ভীৰ  •  ৯ ডিচেম্বৰত 'অসম বন্ধ’! বন্ধৰ প্ৰতি সমৰ্থন সদৌ অসম অনুসূচীত জাতি সংগ্ৰামী যুৱ পৰিষদৰ

মঙলদৈত ছাত্ৰ সন্থাৰ কেব বিৰোধী বাইক ৰেলী

51

ডিজিটেল সংবাদ, মঙলদৈঃ মঙলদৈত সোমবাৰে সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ উদ্যোগত আৰু ৩০ টা জনগোষ্ঠীয় সংগঠনৰ সহযোগত জাতিধ্বংসী নাগৰিকত্ব (সংশোধনী) বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত মঙলদৈ ছাত্ৰ সন্থাই “বাইক ৰেলী” কাৰ্যসূচীৰে কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্য চৰকাৰক সকীয়াই দি কয় যে, “জাতিধ্বংসী নাগৰিকত্ব (সংশোধনী) বিধেয়কখন কোনো কাৰণতে গ্ৰহণ নকৰো। এইখন অসম আমাৰ। এইখন অসম আমাৰ হৈ থাকিব লাগিব। এইখন অসমত খিলঞ্জীয়া মানুহৰ নিয়ন্ত্ৰণ থাকিবই লাগিব৷ অসমত অবৈধ বাংলাদেশীৰ দপদপনি নচলিব। অসম চুক্তি ৰূপায়ণ হবই লাগিব৷ অসমত বিজেপিৰ দালালৰাজ বন্ধ কৰিবই লাগিব।”

উক্ত কাৰ্যসূচী সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ প্ৰাক্তন উপ-সভাপতি দিগন্তমণি বড়াই মুকলি কৰে আৰু লগত সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ ৰাজ্যিক কায্যনিৰ্বাহক সদস্য অৰূপ কলিতা আৰু সদৌ দৰং জিলা ছাত্ৰ সন্থাৰ সভাপতি খনিন্দ্ৰ ৰাজবংশীৰ লগতে বহুকেইজন জিলা কায্যনিৰ্বাহক সদস্য উপস্থিত আছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি