শেহতীয়া খবৰ
ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, UPDATES  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভাষণত জাতি-মাটি-ভেটি শ্ল'গানৰ পৰা হেৰাল জাতি  •  শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কিমান সুৰক্ষিত ইভিএম? ছাইবাৰ বিশেষজ্ঞৰ দাবী- ২০১৪ত হেক হৈছিল ইভিএম  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ

পদূলিত মাঘ বিহু, আমনিশালীত দৃষ্টিনন্দন ভেলাঘৰ

227

ডিজিটেল সংবাদ, ৰহাঃ অশান্তিৰ মাজতো আহি পালেহি অসমীয়াৰ হেঁপাহৰ ভোগালী বিহু। বিগত বছৰবোৰৰ দৰে এইবাৰো ভোগালী বিহুক লৈ উছাহৰ অন্ত নাই ৰহাৰ আমনিশালীবাসীৰ। ব্যতিক্ৰমী ভেলাঘৰ নিৰ্মাণেৰে চমক সৃষ্টি কৰি অহা ৰহাৰ আমনিশালীৰ ভগৱান সেনাপতিয়ে এইবাৰো গঁড় সুৰক্ষা আৰু প্ৰকৃতি সুৰক্ষা বাৰ্তাৰে নিৰ্মাণ কৰা ব্যতিক্ৰমী ভেলাঘৰলৈ সোঁত বৈছে ৰাইজৰ।

প্ৰায় সম্পূৰ্ণ হৈ উঠা দৃষ্টিনন্দন ভেলাঘৰটো চাবলৈ লানি লাগিছে অঞ্চলৰ ৰাইজৰ লগতে অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ লোকৰ। দেশী-বিদেশী পৰ্যটকেও ৰৈ ৰৈ চাইছে আটক ধুনীয়া ভেলাঘৰটো।

ইপিনে এই ব্যতিক্ৰমী ভেলাঘৰৰ পথাৰতে প্ৰথমবাৰৰ বাবে আয়োজন কৰা হৈছে জনগোষ্ঠীয় খাদ্য মেলাৰ। এইবাৰ সা ৰে গা মা সুৰ বাহিনী অসমৰ সহযোগত প্ৰথমবাৰৰ বাবে আয়োজন কৰা এই খাদ্যমেলাত মাজুলী, ধেমাজী, লখিমপুৰ আদি অসমৰ বিভিন্ন অঞ্চলৰ জনগোষ্ঠীয় খাদ্য সম্ভাৰে ভৰি পৰিছে আমনিশালীৰ এই মনোমোহা ভেলাঘৰৰ বাকৰি আৰু অভূতপূৰ্ব সমাদৰ লাভ কৰিছে এই খাদ্যই।

দেশী-বিদেশী লোকেও জুতি লৈছে জনগোষ্ঠীয় খাদ্য সম্ভাৰৰ। জানুৱাৰীৰ প্ৰথম সপ্তাহৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে এই খাদ্য মেলাৰ। আমনিশালীৰ ভগৱান সেনাপতিৰ অপূৰ্ব সৃষ্টি দৃষ্টিনন্দন ভেলাঘৰ চাবলৈ এতিয়া নিতৌ ভিৰ কৰিছে শ শ লোকে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি