শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

মাধৱদেৱ মহাবিদ্যালয়ক বিশ্ববিদ্যালয়লৈ উন্নিতকৰণ, উৎফুল্লিত নাৰায়ণপুৰবাসী

779


ডিজিটেল সংবাদ, নাৰায়ণপুৰঃ অপেক্ষাৰ অন্ত পৰিল। অৱশেষত বহু আকাংক্ষিত ভাল খবৰটো আহিল লখিমপুৰ জিলাৰ নাৰায়ণপুৰবাসীৰ মাজলৈ। ১৯৬৪ চনতে প্ৰতিষ্ঠা লাভ কৰা উত্তৰ অসমৰ অগ্ৰণী উচ্চ শিক্ষানুষ্ঠান নাৰায়ণপুৰৰ মাধৱদেৱ মহাবিদ্যালয় উন্নীতকৰণ হৈছে মাধৱদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়লৈ।

ইতিমধ্যে গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ জ্যেষ্ঠ অধ্যাপক, বিশিষ্ট বিজ্ঞানী ডঃ দিবাকৰ চন্দ্ৰ ডেকাক বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ উপাচাৰ্য হিচাপে নিযুক্তি প্ৰদান কৰা হৈছে। অতি সোনকালেই তেওঁ আহি বিশ্ববিদ্যালয় খনত যোগদান কৰিব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰিছে মাধৱদেৱ মহাবিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষই।


সকলোৰে হেপাঁহৰ আপোন মহাবিদ্যালয়খনক বিশ্ববিদ্যালয়লৈ উন্নীতকৰণ কৰাক লৈ মহাবিদ্যালয়খনৰ শিক্ষক-ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ লগতে অঞ্চলবাসী শিক্ষানুৰাগী ৰাইজ উৎফুল্লিত হৈ পৰিছে। আদৰণি জনাইছে বিভিন্ন দল-সংগঠনেও। কিয়নো উত্তৰ অসমত একমাত্ৰ এই খনেই হ’ব উচ্চ শিক্ষাৰ প্ৰথমখন অনুষ্ঠান।

উল্লেখ্য যে, সদ্যঘোষিত হাইস্কুল আৰু উচ্চতৰ মাধ্যমিক শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত লখিমপুৰ জিলাখনে অসমৰ ভিতৰতে সুনাম কঢ়িয়াবলৈ সক্ষম হৈছে। আৰু এতিয়া এই বিশ্ববিদ্যালয়খনে শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত লখিমপুৰ জিলাৰ লগতে বিশ্বনাথ, ঢকুৱাখনা আৰু মাজুলী জিলাৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকল বিশেষভাবে উপকৃত হ’ব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰিছে বৃহত্তৰ অঞ্চলটোৰ শিক্ষানুৰাগী সকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি