শেহতীয়া খবৰ
অব্যাহত বিজেপিৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচনী কমিটিৰ বৈঠক, কাৰ মুখত বিৰিঙিব হাঁহি  •  অব্যাহত বিজেপিৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচনী কমিটিৰ বৈঠক, কাৰ মুখত বিৰিঙিব হাঁহি  •  গৃহকন্দল! মোডীভক্ত পিতৃয়ে কংগ্ৰেছৰ টিকট লাভ কৰা পুত্ৰক কৰিলে 'ত্যাজ্যপুত্ৰ’  •  অৰুণাচলত জব্দ ৩৪.৯ লাখ টকা  •  ৭ আলফা (স্বাঃ)ৰ কেডাৰে আৰক্ষীক চমজালে কি কি অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ, চাওক VIDEO  •  শিৱসেনাৰ ভৱিষ্যৎবাণী- ২০১৯ত ২১০ খন আসন লাভ কৰিব বিজেপিয়ে  •  যোৰহাট আৰু লখিমপুৰ সমষ্টিত চিপিআইৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা...  •  যোৰহাট আৰু লখিমপুৰ সমষ্টিত চিপিআইৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা...  •  বিজেপিৰ নিৰ্বাচনী কমিটীৰ বৈঠক অব্যাহত, বিলম্ব হ’ব প্ৰাৰ্থী তালিকা ঘোষণাত  •  বিজেপিৰ নিৰ্বাচনী কমিটীৰ বৈঠক অব্যাহত, বিলম্ব হ’ব প্ৰাৰ্থী তালিকা ঘোষণাত

হোজাই ৰে’ল ষ্টেচনত গ্ৰেপ্তাৰ ৭০০ নিচাজাতীয় কেপচুলসহ এজন

চলন্ত ৰে'লত যাত্ৰীক ঔষধ খুৱাই লুট পাত কৰা দুৰ্বৃত্তটো সম্প্ৰতি আৰক্ষীৰ জালত

68

ডিজিটেল সংবাদ, লামডিংঃ হোজাই ষ্টেচনত বৃহস্পতিবাৰে হোজাই জিআৰপিৰ বিষয়া জয়ন্ত কৰ্মকাৰে তহল দি থকাৰ অৱস্থাত ষ্টেচনৰ প্লেটফৰ্মৰ পৰা এজন দুৰ্বৃত্তক আটক কৰে। আটক কৰা ব্যক্তিজনৰ নাম জাকিৰ হুচেইন বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ মৰিগাঁও জিলাৰ মৈৰাবাৰীৰ নিৱাসী জাকিৰ হুচেইনে বিগত বহু দিন ধৰি চলন্ত ৰে’লত সন্ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰি আহিছিল৷ জিআৰপিয়ে জাকিৰ হুচেইনৰ পৰা নাইট্ৰ’ছান-১০০টা আৰু ৬০০টা ছেমপেস্ক কেপচুলসহ মুঠ ৭০০টা নিচাজাতীয় কেপচুল জব্দ কৰে। এই নিচাজাতীয় কেপচুল সমূহ জাকিৰে নিজেও সেৱন কৰাৰ লগতে চলন্ত ৰে’লত যাত্ৰীক নিচাজাতীয় দ্ৰব্য খাদ্যৰ লগত মিহলাই খুৱাই লুট পাত কৰি আহিছিল বুলিও জাকিৰে স্কীকাৰোক্তি দিছে৷

উল্লেখ্য যে, এই কেপচুলসমূহ জাকিৰে অপৰাধৰ ৰম্যভুমি ডিমাপুৰৰ পৰা সৰবৰাহ কৰি আহিছিল বিগত বহু দিন ধৰি৷ লামডিং জিআৰপিৰ অন্তৰ্গত কেচ নং ৯/১৯ৰ ধাৰা ৩২৮ আৰু ৩৮০ আপিচিৰ ভিত্তিত জাকিৰক আটক কৰি লামডিঙত জিআৰপি থানাত সোধা পোছা আব্যহত ৰাখিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি