শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

লামডিঙত ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে অভিযানঃ ব্ৰাউন চুগাৰ সহ কুখ্যাত ড্ৰাগছ মাফিয়া বগা বাবুক আটক…

ডিজিটেল সংবাদ, লামডিংঃ ৰাজ্যৰ চৌপাশে বিয়পিছে ড্ৰাগছৰ ৰমৰমীয়া বেহা ৷ তাৰ লগতে এতিয়া সস্তম হৈ পৰিছে অসম আৰক্ষীও ৷ ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে ৰাজ্য চৰকাৰে অসম আৰক্ষীক কঠোৰ হোৱা নিৰ্দেশ দিয়াৰ পাছতে এতিয়া আৰক্ষী ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ হৈ পৰিছে ৷ হোজাই জিলাৰ আৰক্ষী অধীক্ষৰ নিৰ্দেশত লামডিঙতো বুধবাৰে নিশা চলিলে ড্ৰাগছ বিৰোধী অভিযান ৷ লামডিঙৰ কুখ্যাত ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী অৱশেষত লামডিং আৰক্ষীৰ জালত পৰিল ৷

লামডিং থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া আৰু উপ পৰিদৰ্শক নিলোৎপল ভূঞাই নিশা লামডিঙত অভিযান চলাই তিনিজন ড্ৰাগছ মাফিয়াক ব্ৰাউন চুগাৰ সহ আটক কৰিবলৈ সক্ষম হয় ৷ আটক কৰা তিনিজনৰ নাম ক্ৰমে- নৱৰাজ চক্ৰৱৰ্তী, সঞ্জীৱ দে, বাবুল দে ওৰফে বগা বাবু ৷ উল্লেখ্য যে, বিগত বহু বছৰ ধৰি লামডিং তথা লামডিঙৰ আশে পাশে থকা বিভিন্ন অঞ্চল সমূহত বাবুল দে’ ওৰফে বগা বাবুয়ে ড্ৰাগছৰ ৰমৰমীয়া ব্যৱসায় চলাই আহিছিল ৷

তাৰোপৰি লামডিং ৰে’লৱে ডিভিচনৰ অন্তৰ্গত মান্দাদিচাত ৰে’লৱে বিভাগৰ চতুৰ্থ বৰ্গত কৰ্মৰত এই বগা বাবু ৷ চাকৰিৰ সুযোগ লৈয়ে বহু যুৱকৰ জীৱন ধ্বংস কৰি লামডিঙত ত্ৰাস সৃষ্টি কৰি আহিছিল বগা বাবুয়ে ৷ আৰক্ষীয়ে অভিযানত আটক হোৱা তিনিজন ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰীৰ পৰা ১৫.৮৫ গ্ৰাম ব্ৰাউন চুগাৰৰ সাতটা কন্টেইনাৰ উদ্ধাৰ কৰে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি