শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

১১ আগষ্টত ২০১৮ বৰ্ষৰ শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ

604

ডিজিটেল ডেস্কঃ এই বছৰৰ শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ হ’ব ১১ আগষ্টত। ইয়াৰ পূৰ্বে চলিত বৰ্ষটোত ১৫ ফেব্ৰুৱাৰী আৰু ১৩ জুলাইত হৈছিল দুটাকৈ সূৰ্যগ্ৰহণ।

বছৰটোৰ তৃতীয় তথা শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ ১১ আগষ্ট শনিবাৰে ১ বাজি ৩২ মিনিটৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব আৰু ৫ বজাত সমাপ্ত হ’ব। এই সূৰ্যগ্ৰহণ ভাৰতত দেখা নাযায় যদিও চুবুৰীয়া দেশ চীনৰ লগতে উত্তৰ আমেৰিকা, উত্তৰ-পশ্চিম আমেৰিকা আৰু মেক্সিকোত দেখা যাব।

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে, এই সূৰ্যগ্ৰহণ মেঘ, মকৰ, তুলা আৰু কুম্ভ ৰাশিৰ গৰাকীসকলৰ বাবে শুভ যদিও মিথুন আৰু সিংহ ৰাশিৰ সকলৰ বাবে হ’ব অশুভ। উল্লেখ্য যে, ২০১৯ বৰ্ষতো ৬ জানুৱাৰী, ২জুলাই আৰু ১৬ আগষ্টত হ’ব তিনিটাকৈ সূৰ্যগ্ৰহণ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি