শেহতীয়া খবৰ
মাৰ্ঘেৰিটাৰ নিৰ্দলীয় সদস্যই দেখুৱাইছে খেল!, ২৪ ঘণ্টাতে কংগ্ৰেছ-বিজেপি দুই দলতে যোগদান  •  ফটো তুলিবলৈ গৈ দিচাং নৈত পৰা দুই যুৱতী সন্ধানহীন  •  কেৰালাত ভয়ংকৰ বিস্ফোৰণ, নিহত ৬, আহত ৫  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্পৰ টুৰ্ণামেন্টৰ চেম্পিয়ন ছিকিউৰিটি গাৰ্ড ডিম্বেশ্বৰ...  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্পৰ টুৰ্ণামেন্টৰ চেম্পিয়ন ছিকিউৰিটি গাৰ্ড ডিম্বেশ্বৰ...  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্প চেম্বিয়নশ্বীপত আজি চূড়ান্ত খেলত অৱতীৰ্ণ হ’ব ডিম্বেশ্বৰ দলে  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্প চেম্বিয়নশ্বীপত আজি চূড়ান্ত খেলত অৱতীৰ্ণ হ’ব ডিম্বেশ্বৰ দলে  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্প চেম্বিয়নশ্বীপত আজি চূড়ান্ত খেলত অৱতীৰ্ণ হ’ব ডিম্বেশ্বৰ দলে  •  গহপুৰ নগৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আৱাস যোজনা ( নগৰাঞ্চল)ৰ গৃহ নিৰ্মাণ কাৰ্যৰ শুভাৰম্ভ  •  বলিউদৰ ছুপাৰষ্টাৰ বিলনীয়া হোৱা ৭০০ কোটি টকীয়া বিয়াখনৰ A to Z, VIDEO

১১ আগষ্টত ২০১৮ বৰ্ষৰ শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ

638

ডিজিটেল ডেস্কঃ এই বছৰৰ শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ হ’ব ১১ আগষ্টত। ইয়াৰ পূৰ্বে চলিত বৰ্ষটোত ১৫ ফেব্ৰুৱাৰী আৰু ১৩ জুলাইত হৈছিল দুটাকৈ সূৰ্যগ্ৰহণ।

বছৰটোৰ তৃতীয় তথা শেষৰটো সূৰ্যগ্ৰহণ ১১ আগষ্ট শনিবাৰে ১ বাজি ৩২ মিনিটৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব আৰু ৫ বজাত সমাপ্ত হ’ব। এই সূৰ্যগ্ৰহণ ভাৰতত দেখা নাযায় যদিও চুবুৰীয়া দেশ চীনৰ লগতে উত্তৰ আমেৰিকা, উত্তৰ-পশ্চিম আমেৰিকা আৰু মেক্সিকোত দেখা যাব।

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে, এই সূৰ্যগ্ৰহণ মেঘ, মকৰ, তুলা আৰু কুম্ভ ৰাশিৰ গৰাকীসকলৰ বাবে শুভ যদিও মিথুন আৰু সিংহ ৰাশিৰ সকলৰ বাবে হ’ব অশুভ। উল্লেখ্য যে, ২০১৯ বৰ্ষতো ৬ জানুৱাৰী, ২জুলাই আৰু ১৬ আগষ্টত হ’ব তিনিটাকৈ সূৰ্যগ্ৰহণ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি