শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

কৃষ্ণগুৰু সেৱাশ্ৰমত মহা পালনাম আৰম্ভ….

পুণ্য তীৰ্থত পৰিণত কৃষ্ণগুৰু সেৱাশ্ৰম

234

ডিজিটেল সংবাদ চেঙাঃ আৰম্ভ হ’ল বিশ্ব শান্তিৰ লক্ষ্যৰে কৃষ্ণগুৰু এক নাম অখণ্ড কীৰ্তন । বৰপেটা জিলাৰ নসত্ৰৰ কৃষ্ণগুৰু সেৱাশ্ৰমত মংগলবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে মহাপালনাম। কৃষ্ণগুৰু সেৱাশ্ৰমত মঙলবাৰে পুৱা ৬ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে কৃষ্ণগুৰু একনাম অখণ্ড কীৰ্তন।

সাতদিনীয়াকৈ আয়োজিত এই অখণ্ড পালনাম সেৱাশ্ৰমৰ মূল কীৰ্তন ঘৰত বন্তি প্ৰজ্বলন আৰু শ্ৰীমদ্ভাগৱত প্ৰতিষ্ঠা কৰি শুভাৰম্ভ কৰে কৃষ্ণগুৰু সেৱাশ্ৰমৰ ‘কৃষ্ণগুৰু প্ৰেমানন্দ’ প্ৰভুৱে। সোমবাৰে দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা অহা ১০২ টা ভকত-আইৰ দলে কৃষ্ণগুৰু একনাম কীৰ্তন কৰি শ্ৰীমদ্ভাগৱত সাৰ আনি মূল কীৰ্তনঘৰত থাপনা কৰিছিল। এই মহাপালনামত দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পচিশ সহস্ৰাধিক ভকত উপস্থিত হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে ।

অহা ১৯ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পুৱা ৬ বজাত এই মহাপালনামৰ সামৰণি পৰিব বুলি জানিবলৈ দি ‘কৃষ্ণগুৰু নাম’ৰ জৰিয়তে এখন আধ্যাত্মিক, সুস্থ- সবল সমাজ গঢ়াটো সম্ভৱ বুলি উল্লেখ কৰে কৃষ্ণগুৰু সেৱাশ্ৰমৰ ভক্তিমাতৃ আই কুন্তলা গোস্বামীয়ে।আধ্যাত্মিক চিন্তা-চেতনাৰে সমাজক নতুনকৈ গঢ় দিয়াৰ লক্ষ্যৰে অনুষ্ঠিত কৰা মহাপালনামত ভকত-সজ্জনেৰে লোকাৰণ্য হৈ পৰাত পুণ্য তীৰ্থত পৰিণত হৈছে নসত্ৰৰ কৃষ্ণগুৰু সেৱাশ্ৰম ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি