শেহতীয়া খবৰ
চামগুৰিত পিঞ্জৰাবদ্ধ প্ৰকাণ্ড নাহৰফুটুকী বাঘ  •  আজি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী  •  আজি ঘোষণা ছত্তীশগড়ৰ পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নাম  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  নগাঁৱত ৰহস্যজনক ঘটনা, চিকিৎসালয়ৰ পৰাই সন্ধানহীন হ’ল ৰোগী  •  লাহৰীঘাটত চোৰাং গঁড় চিকাৰীক আটক  •  কালাতলীত ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত বাইক আৰোহী  •  জম্মু-কাশ্মীৰত নিৰাপত্তাবাহিনী-সন্ত্ৰাসবাদীৰ সংঘৰ্ষত নিহত ৭ নাগৰিক  •  মানিকগঞ্জত চিবিএছই পাঠ্যক্ৰমৰ বিদ্যালয় নৰ্থ ইষ্ট নেচনেল একাডেমী শুভ উদ্ধোধন

গ্ৰেণেড আক্ৰমণ গোচৰত যাৱজ্জীৱন কাৰাদণ্ড খালেদা জিয়াৰ পুত্ৰক

94

ডিজিটেল ডেস্কঃ বাংলাদেশৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী বেগম খালেদা জিয়াৰ পুত্ৰৰ ঠিকনা হ’ব কাৰাগাৰ৷ ২০০৪ চনত সংঘটিত গ্ৰেণেড আক্ৰমণৰ এক গোচৰত অভিযুক্ত হৈছিল প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীৰ পুত্ৰ৷

দীৰ্ঘদিনৰ আইনী প্ৰক্ৰিয়াৰ পাছত খালেদা পুত্ৰ তাৰিকক দোষী সাব্যস্ত কৰে দেশখনৰ আদালতে৷ এই গোচৰত প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীৰ পুত্ৰক যাৱজ্জীৱন কাৰাদণ্ডৰে দণ্ডিত কৰা হৈছে৷ বাংলাদেশৰ সংবাদ মাধ্যমে সদৰী কৰিছে এই বাতৰি৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি