শেহতীয়া খবৰ
শাস্তিযোগ্য অপৰাধ হোৱাৰ দিশে তিনি তালাক, অধ্যেদেশত অনুমোদন কেবিনেটৰ  •  এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান

মণিপুৰত বিদ্ৰোহী সংগঠনৰ নেতাক গ্ৰেপ্তাৰ দিল্লী আৰক্ষীৰ

131

ডিজিটেল সংবাদ, ইম্ফলঃ দেশত ক্ৰমাৎ বৃদ্ধি পোৱা বিচ্ছিনতাবাদী কাৰ্যকলাপ ৰোধৰ ক্ষেত্ৰত এক উল্লেখনীয় সফলতা লাভ কৰিছে দিল্লী আৰক্ষীয়ে।

শুকুৰবাৰে দিল্লী আৰক্ষীৰ এটা দলে মণিপুৰৰ বিষ্ণুপুৰ জিলাৰ পৰা কাংলেইপাক কমিউনিষ্ট পাৰ্টী-পিপ’লছ ৱাৰ গ্ৰুপ নামৰ বাওপন্থী চিন্তাধাৰাৰ নিষিদ্ধ ঘোষিত সংগঠনটোৰ এজন সদস্যক কৰায়ত্ত কৰিবলৈ সমৰ্থ হয়।

বিষ্ণুপুৰ জিলাৰ বিষ্ণুপুৰ আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত নিজ এটি অঞ্চলৰ নিজ বাসগৃহৰ পৰা মণিপুৰ আৰক্ষীৰ সহায়ত দিল্লী আৰক্ষীৰ বিশেষ শাখাৰ দল এটাই কৰায়ত্ত কৰিবলৈ সমৰ্থ হোৱা কেচিপি-পিডব্লিউজি সংগঠনটোৰ সদস্যজন হৈছে মৈৰাংথেম ৰাণাপ্ৰতাপ ওৰফে লেনিন ওৰফে পাইখোম্বা।

উল্লেখ্য যে কিছুদিন পূৰ্বে দিল্লীত নিষিদ্ধ ঘোষিত সংগঠনটোৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্য খৈৰাংবা খুমানকো দিল্লীত কৰায়ত্ত কৰিবলৈ সমৰ্থ হৈছিল দিল্লী আৰক্ষী। সংগঠনটোৱে চৰকাৰৰ সৈতে আলোচনাত মিলিত হোৱাৰ দিশে আগবাঢ়িছে যদিও সমান্তৰালভাৱে চৰকাৰ বিৰোধী কাম-কাজত লিপ্ত থকাৰ অভিযোগতে এই অভিযান চলাইছে দিল্লী আৰক্ষীয়ে।

ইতিমধ্যে সদস্যজনক মণিপুৰৰ পৰা দিল্লীলৈ লৈ যোৱা হৈছে বুলি জনাইছে আৰক্ষীয়ে। দিল্লীত আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হ’ব ধৃত সদস্যজনক।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি