শেহতীয়া খবৰ
যোৰাবাটৰ ন মাইলত ৰাজপথত দাউদাউকৈ জ্বলিল দুখনকৈ ট্ৰাক  •  শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী

মণিপুৰত বিদ্ৰোহী সংগঠনৰ নেতাক গ্ৰেপ্তাৰ দিল্লী আৰক্ষীৰ

138

ডিজিটেল সংবাদ, ইম্ফলঃ দেশত ক্ৰমাৎ বৃদ্ধি পোৱা বিচ্ছিনতাবাদী কাৰ্যকলাপ ৰোধৰ ক্ষেত্ৰত এক উল্লেখনীয় সফলতা লাভ কৰিছে দিল্লী আৰক্ষীয়ে।

শুকুৰবাৰে দিল্লী আৰক্ষীৰ এটা দলে মণিপুৰৰ বিষ্ণুপুৰ জিলাৰ পৰা কাংলেইপাক কমিউনিষ্ট পাৰ্টী-পিপ’লছ ৱাৰ গ্ৰুপ নামৰ বাওপন্থী চিন্তাধাৰাৰ নিষিদ্ধ ঘোষিত সংগঠনটোৰ এজন সদস্যক কৰায়ত্ত কৰিবলৈ সমৰ্থ হয়।

বিষ্ণুপুৰ জিলাৰ বিষ্ণুপুৰ আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত নিজ এটি অঞ্চলৰ নিজ বাসগৃহৰ পৰা মণিপুৰ আৰক্ষীৰ সহায়ত দিল্লী আৰক্ষীৰ বিশেষ শাখাৰ দল এটাই কৰায়ত্ত কৰিবলৈ সমৰ্থ হোৱা কেচিপি-পিডব্লিউজি সংগঠনটোৰ সদস্যজন হৈছে মৈৰাংথেম ৰাণাপ্ৰতাপ ওৰফে লেনিন ওৰফে পাইখোম্বা।

উল্লেখ্য যে কিছুদিন পূৰ্বে দিল্লীত নিষিদ্ধ ঘোষিত সংগঠনটোৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্য খৈৰাংবা খুমানকো দিল্লীত কৰায়ত্ত কৰিবলৈ সমৰ্থ হৈছিল দিল্লী আৰক্ষী। সংগঠনটোৱে চৰকাৰৰ সৈতে আলোচনাত মিলিত হোৱাৰ দিশে আগবাঢ়িছে যদিও সমান্তৰালভাৱে চৰকাৰ বিৰোধী কাম-কাজত লিপ্ত থকাৰ অভিযোগতে এই অভিযান চলাইছে দিল্লী আৰক্ষীয়ে।

ইতিমধ্যে সদস্যজনক মণিপুৰৰ পৰা দিল্লীলৈ লৈ যোৱা হৈছে বুলি জনাইছে আৰক্ষীয়ে। দিল্লীত আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হ’ব ধৃত সদস্যজনক।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি