শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

‘কালামচেট’ৰ সফল উক্ষেপণত সন্তুষ্টি প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ

151

ডিজিটেল ডেস্কঃ বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া মহাকাশলৈ সফল উক্ষেপণ কৰা হয় বিশ্বৰ ক্ষুদ্ৰতম উপগ্ৰহটো। ড০ এপিজে আব্দুল কালামৰ নামেৰে নামাংকিত কৰা ‘কালামচেট’ নামৰ ক্ষুদ্ৰ উপগ্ৰহটো নিৰ্মাণ কৰি উলিয়াইছিল একাংশ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে। শ্ৰীহৰিকোটৰ সতীশ ধাৱান মহাকাশ কেন্দ্ৰৰ পৰা এই উপগ্ৰহটো পিএছএলভি৪৪ মিছনৰ জৰিয়তে মহাকাশলৈ উক্ষেপণ কৰা হয়।

ইছৰ’ৰ অধ্যক্ষ কে শিৱানে এই উপগ্ৰহটো উক্ষেপণ কৰি সন্তুষ্টি ব্যক্ত কৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে প্ৰস্তুত কৰি উলিওৱা এই উপগ্ৰহটোক প্ৰক্ষেপণে ভাৰতক মহাকাশ অধ্যয়নত এখোজ আগুৱাই নিয়া বুলি মন্তব্য কৰে কে শিৱানে। ইফালে এই সফলতাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীয়ে ইছৰ’ৰ লগতে ইয়াৰ সৈতে জড়িত সকলোকে শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি