শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

আজম খানৰ মন্তব্যক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া জয়াপ্ৰদাৰ…

150

ডিজিটেল ডেস্কঃ উত্তৰ প্ৰদেশৰ বিতৰ্কিত নেতা আজম খানে জয়াপ্ৰদা সন্দৰ্ভত কৰা মন্তব্যক লৈ অভিনেত্ৰী তথা বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থী জয়াপ্ৰদাই প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰিছে। জয়াপ্ৰদাই কয়, ‘তেওঁ যি মন্তব্য কৰিছে সেয়া মোৰ ক’বলৈও লাজ লাগিছে। মই তেওঁক কি কৰিব পাৰো সেয়াও ভাবিব পৰা নাই।’

মহিলাৰ বিৰুদ্ধে এই আপত্তিজনক মন্তব্য কৰা খানক নিৰ্বাচনৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব দিব নালাগে বুলি আয়োগৰ প্ৰতি আহ্বান জনায়। জয়াপ্ৰদাৰ মতে, এনেবোৰ মানুহে নিৰ্বাচনত জয়ী হৈ গ’লে গণতন্ত্ৰৰ কি অৱস্থা হ’ব! উল্লেখযোগ্য যে, এখন সভাত জয়াপ্ৰদাৰ নাম নোলোৱাকৈয়ে সমাজবাদী পাৰ্টীৰ নেতা আজম খানে জয়াপ্ৰদা সন্দৰ্ভত এই আপত্তিজনক মন্তব্য কৰিছিল।

এক সূত্ৰ অনুসৰি মহিলা সন্দৰ্ভত এই আপত্তিজনক মন্তব্য কৰা আজম খানে এই অভিযোগ সঁচা প্ৰমাণিত হ’লে নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব নোৱাৰিবও পাৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি