শেহতীয়া খবৰ
ধুবুৰীত বিএছএফ চোৰাংচোৱাৰ ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে অভিযান  •  হিজবুলৰে সম্পৰ্কৰ সন্দেহত আটক কৰা ৩ যুৱকক মুকলি হোজাই আৰক্ষীৰ  •  এটা দামী মোবাইলৰ বাবে সন্তানক ৪০ হাজাৰ টকাত বিক্ৰী মাতৃৰ  •  প্ৰয়োজন হ’লে ন্যায়াধীশ দম্পত্তিৰ বিৰুদ্ধেও হ’ব তদন্ত, এপিএছচি কেলেংকাৰীৰ সন্দৰ্ভত কুলধৰ শইকীয়াৰ মন্তব্য  •  ২০ এপ্ৰিলত মই কল্পনা লাজমীক শেষবাৰৰ বাবে লগ পাইছিলোঃ কমল কটকী  •  নগাঁৱৰ জুৰীয়াত পানীত পৰি এটি শিশুৰ মৃত্যু  •  তিনিচুকীয়াত ৪ সন্দেহযুক্ত নাগৰিকক আটক  •  বৰপেটাত হিজবুল মুজাহিদীনৰ সৈতে জড়িত থকাৰ অপৰাধত ৩ যুৱকক আটক  •  নগাঁৱৰ আকৌ বিদ্যুৎ বিভাগৰ অৱহেলা! পানীগাঁও চাৰিআলিত ট্ৰেন্সফৰ্মাৰ বিস্ফোৰণ, চাওঁক VIDEO  •  লংকাৰ গংগা হোটেলত চিপ লোৱা অৱস্থাত যুৱকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ

ইটানগৰ বানপানীৰ শেহতীয়া খবৰ

204

ডিজিটেল সংবাদ, ইটানগৰঃ বৃহস্পতিবাৰে নিশা ইটানগৰত সংঘটিত হোৱা আকস্মিক বানত সন্ধানহীন ৫জন লোকৰ দুজনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে৷ আন তিনিজনৰ সন্ধানত অব্যাহত আছে উদ্ধাৰ অভিযান৷ আৰক্ষী, এন ডি আৰ এফ আৰু স্থানীয় লোকে চলাই আছে উদ্ধাৰ অভিযান৷ হঠাতে অহা অস্বাভাবিক বানে ১৫টাৰো অধিক ঘৰ উটুৱাই লৈ যায়।

উল্লেখ্য যে, দুটা পৰিয়ালৰ ছয়জন লোক শুই থকা অৱস্থাতে পাপ্পু নাল্লা নদীখনৰ পানীত উটি গৈছিল৷ ইয়াৰে এজনক উদ্ধাৰ কৰা হৈছে জোলাং অঞ্চলত ৷ উটি যোৱা লোকসকল ইটানগৰৰ বড’নি পলো কলনিৰ৷ আনহাতে, নিশা নদীৰ পাৰত ৰথাই থোৱা এখন আই ২০ গাড়ী আৰু চাৰিখন মটৰ চাইকেল আৰু স্কুটিও নদীৰ পানীত উটি যায়৷ বৰ্তমানলৈ উটি যোৱা গাড়ী কেইখনৰো কোনো সন্ধান পোৱা হোৱা নাই৷

ইটানগৰৰ মাজেৰে বৈ যোৱা চেংকি নদীখনৰ পানী যোৱা নিশাৰ পৰা অস্বাভাবিক হাৰত বাঢ়ি আছে৷ চেংকি নদীৰ পাৰত বসবাস কৰা বহু পৰিয়াল ইতিমধ্যে সুৰক্ষিত স্থানলৈ আতৰি গৈছে আৰু প্ৰশাসনেও সতৰ্কতা অবলম্বন কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে৷ ডাৱৰ বিস্ফোৰণৰ বাবেই এই বান পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ দ্বিতীয়টো মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে ঘটনাস্থলীৰ পৰা প্ৰায় ১৪ কিলোমিটাৰ নিলগত নিৰজুলি দলঙৰ ওচৰত এন ডি আৰ এফে উদ্ধাৰ কৰিছে

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি