শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

ইটানগৰ বানপানীৰ শেহতীয়া খবৰ

219

ডিজিটেল সংবাদ, ইটানগৰঃ বৃহস্পতিবাৰে নিশা ইটানগৰত সংঘটিত হোৱা আকস্মিক বানত সন্ধানহীন ৫জন লোকৰ দুজনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে৷ আন তিনিজনৰ সন্ধানত অব্যাহত আছে উদ্ধাৰ অভিযান৷ আৰক্ষী, এন ডি আৰ এফ আৰু স্থানীয় লোকে চলাই আছে উদ্ধাৰ অভিযান৷ হঠাতে অহা অস্বাভাবিক বানে ১৫টাৰো অধিক ঘৰ উটুৱাই লৈ যায়।

উল্লেখ্য যে, দুটা পৰিয়ালৰ ছয়জন লোক শুই থকা অৱস্থাতে পাপ্পু নাল্লা নদীখনৰ পানীত উটি গৈছিল৷ ইয়াৰে এজনক উদ্ধাৰ কৰা হৈছে জোলাং অঞ্চলত ৷ উটি যোৱা লোকসকল ইটানগৰৰ বড’নি পলো কলনিৰ৷ আনহাতে, নিশা নদীৰ পাৰত ৰথাই থোৱা এখন আই ২০ গাড়ী আৰু চাৰিখন মটৰ চাইকেল আৰু স্কুটিও নদীৰ পানীত উটি যায়৷ বৰ্তমানলৈ উটি যোৱা গাড়ী কেইখনৰো কোনো সন্ধান পোৱা হোৱা নাই৷

ইটানগৰৰ মাজেৰে বৈ যোৱা চেংকি নদীখনৰ পানী যোৱা নিশাৰ পৰা অস্বাভাবিক হাৰত বাঢ়ি আছে৷ চেংকি নদীৰ পাৰত বসবাস কৰা বহু পৰিয়াল ইতিমধ্যে সুৰক্ষিত স্থানলৈ আতৰি গৈছে আৰু প্ৰশাসনেও সতৰ্কতা অবলম্বন কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে৷ ডাৱৰ বিস্ফোৰণৰ বাবেই এই বান পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ দ্বিতীয়টো মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে ঘটনাস্থলীৰ পৰা প্ৰায় ১৪ কিলোমিটাৰ নিলগত নিৰজুলি দলঙৰ ওচৰত এন ডি আৰ এফে উদ্ধাৰ কৰিছে

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি