শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!

ইটানগৰত ভয়াৱহ বান-ভূমিস্খলনঃ ১০ যাত্ৰীসহ আধালৈকে পোত গ’ল টাটা ছুমু, নিহত ১, সন্ধানহীন ২

609

ডিজিটেল সংবাদ, ইটানগৰঃ ইটানগৰৰ ডনি পলো বিদ্যামন্দিৰৰ ওচৰত বৰাপানীৰ নদীৰ বাঢ়নি পানীয়ে চলালে তাণ্ডৱ। নদীখনৰৰ সোতে কমেও ৫টা ঘৰ উটুৱাই নিছে অঞ্চলটোৰ৷ মডি ৰিজো নামৰ ঠাইখনতো এটা ঘৰ উটুৱাই নিছে৷ এগৰাকী মহিলা আৰু দুটি শিশু ঘৰটোৰ লগতে উটি যায়৷ পাপু নালা নামৰ ঠাইখনত ইতিমধ্যে এটি মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰিছে স্থানীয় ৰাইজে৷

ইটানগৰৰ আৰক্ষী অধীক্ষক এম হৰ্ষবৰ্ধনে জনোৱা মতে, নিশা হঠাতে নদীখনৰ জলস্তৰ বৃদ্ধি পোৱাত নদী কাষৰীয়া ঘৰ কেইটা পানীত উটি যায়৷ আনহাতে, এন ডি আৰ এফৰ সুত্ৰই জনোৱা মতে- বিভিন্ন স্থানৰ পৰা কমেও ১৫টা ঘৰ বানপানীত উটি যোৱা বুলি তেওঁলোকে খবৰ লাভ কৰিছে ৷ এন ডি আৰ এফৰ উদ্ধাৰকাৰী দলে নদীত উটি যোৱা লোকসকলৰ সন্ধানত অভিযান আৰম্ভ কৰিছে ৷

ইপিনে, ডনি পলো বিদ্যালয়ৰ ওচৰত নদীৰ পানীত মোহন দাস নামৰ এজন লোক উটি গৈছিল যদিও পাছত স্থানীয় লোকে তেওঁক সংকটজনক অবস্থাত উদ্ধাৰ কৰে আৰু আৰক্ষীয়ে চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰে৷ পাপুম পাৰে জিলাৰ হজ-পটিন পথত হোৱা এক ভয়াবহ ভূমিস্খলনৰ ঘটনাত যাত্ৰী কঢ়িয়াই নিয়া এখন টাটা চুমু পাহাৰৰ পৰা খহি অহা বোকাত পোত যায়৷ ১০জন যাত্ৰী কঢ়িয়াই নিয়া চুমুখনৰ যাত্ৰীকেইজন কোনোমতে গাড়ীৰ পৰা ওলাই প্ৰাণ ৰক্ষা কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি