শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু

114

ডিজিটেল ডেস্কঃ দলং খহি ইটালীৰ বন্দৰ চহৰ জিনোৱাত মঙলবাৰে অতিকমেও ৩০জনকৈ লোক মৃত্যুখত পৰে। ইটালীৰ উপ-প্ৰধানমন্ত্ৰী মেটিঅ’ ছালভিনিয়ে সংবাদ মাধ্যমক জনোৱা মতে, স্থানীয় সময় অনুযায়ী পুৱা ৯.৩০ বজাত দেশখনত সংঘটিত হয় এই অঘটন।

গাড়ী-মটৰ আহ-যাহ কৰি থকা অৱস্থাতে প্ৰায় ৫০ মিটাৰ উচ্চতাত থকা দলংখন নৈত খহি পৰে। বিগত কেবাদিনো ধৰি হৈ থকা বৰষুণৰ বাবে নৈৰ জলপৃষ্ঠ বৃদ্ধি পোৱাৰ বাবেই দলংখন এনেদৰে খহি পৰাৰ সন্দেহ কৰিছে স্থানীয় প্ৰশাসনে।

এগৰাকী বিষয়াই সদৰী কৰা মতে ৮০ মিটাৰ এই দলংখন নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল ১৯৬চনত। দলংখন সম্পূ্ৰ্ণৰূপে কাৰ্যক্ষম হৈ আছিল বুলিও বিষয়াগৰাকীয়ে জনাইছে।

দলংখন খহি পৰাৰ ফলত বহুকেইখন গাড়ী নৈৰ সোঁতত উটি যোৱালৈ চাই নিহতৰ সংখ্যা অধিক বৃদ্ধি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে বুলি ব্যক্ত কৰিছে জিনোৱা চহৰৰ প্ৰশাসনে।

ইতিমধ্যে ঘটনাস্থলীত উদ্ধাৰকাৰী দল উপস্থিত হৈ উদ্ধাৰ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে। সমান্তৰালভাৱে দলংখনৰ মেৰামতিৰ কাৰ্য ততাতৈয়াকৈ আৰম্ভ কৰা হ’ব বুলিও প্ৰশাসনে জানিবলৈ দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি