শেহতীয়া খবৰ
হাৰিয়ানাত উদ্ধাৰ অসমৰ যুৱতী  •  মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰে’ল পথত উদ্ধাৰ ২টা বাঘৰ পোৱালীৰ মৃতদেহ  •  সোণাৰিত বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ৰাইজৰ  •  হোজাইত গৰাকীবিহীন এল্ট’ উদ্ধাৰ  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  আজি আলফা নেতা জিতেন দত্ত আৰু মৃণাল হাজৰিকাক হাজিৰ কৰোৱা হ’ব আদালতত  •  ছয়গাঁৱত টিকট প্ৰদানৰ নামত বিধায়ক ৰেকিবুদ্দিনৰ বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন সংগ্ৰহৰ অভিযোগ  •  আং ছান ছ্যু-চিৰ সন্মান ঘূৰাই ল'লে এমনেষ্টিয়ে  •  মুদ্ৰাস্ফীতিৰ ক্ষেত্ৰত দেশৰ ভিতৰতে শীৰ্ষত অসম

ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু

112

ডিজিটেল ডেস্কঃ দলং খহি ইটালীৰ বন্দৰ চহৰ জিনোৱাত মঙলবাৰে অতিকমেও ৩০জনকৈ লোক মৃত্যুখত পৰে। ইটালীৰ উপ-প্ৰধানমন্ত্ৰী মেটিঅ’ ছালভিনিয়ে সংবাদ মাধ্যমক জনোৱা মতে, স্থানীয় সময় অনুযায়ী পুৱা ৯.৩০ বজাত দেশখনত সংঘটিত হয় এই অঘটন।

গাড়ী-মটৰ আহ-যাহ কৰি থকা অৱস্থাতে প্ৰায় ৫০ মিটাৰ উচ্চতাত থকা দলংখন নৈত খহি পৰে। বিগত কেবাদিনো ধৰি হৈ থকা বৰষুণৰ বাবে নৈৰ জলপৃষ্ঠ বৃদ্ধি পোৱাৰ বাবেই দলংখন এনেদৰে খহি পৰাৰ সন্দেহ কৰিছে স্থানীয় প্ৰশাসনে।

এগৰাকী বিষয়াই সদৰী কৰা মতে ৮০ মিটাৰ এই দলংখন নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল ১৯৬চনত। দলংখন সম্পূ্ৰ্ণৰূপে কাৰ্যক্ষম হৈ আছিল বুলিও বিষয়াগৰাকীয়ে জনাইছে।

দলংখন খহি পৰাৰ ফলত বহুকেইখন গাড়ী নৈৰ সোঁতত উটি যোৱালৈ চাই নিহতৰ সংখ্যা অধিক বৃদ্ধি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে বুলি ব্যক্ত কৰিছে জিনোৱা চহৰৰ প্ৰশাসনে।

ইতিমধ্যে ঘটনাস্থলীত উদ্ধাৰকাৰী দল উপস্থিত হৈ উদ্ধাৰ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে। সমান্তৰালভাৱে দলংখনৰ মেৰামতিৰ কাৰ্য ততাতৈয়াকৈ আৰম্ভ কৰা হ’ব বুলিও প্ৰশাসনে জানিবলৈ দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি