শেহতীয়া খবৰ
স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  ধুবুৰীত বিএছএফ চোৰাংচোৱাৰ ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে অভিযান  •  হিজবুলৰে সম্পৰ্কৰ সন্দেহত আটক কৰা ৩ যুৱকক মুকলি হোজাই আৰক্ষীৰ  •  এটা দামী মোবাইলৰ বাবে সন্তানক ৪০ হাজাৰ টকাত বিক্ৰী মাতৃৰ  •  ২০২০ত গাড়ীৰ মূল্যতে কিনিব পাৰিব উৰাজাহাজ!  •  প্ৰয়োজন হ’লে ন্যায়াধীশ দম্পত্তিৰ বিৰুদ্ধেও হ’ব তদন্ত, এপিএছচি কেলেংকাৰীৰ সন্দৰ্ভত কুলধৰ শইকীয়াৰ মন্তব্য  •  ২০ এপ্ৰিলত মই কল্পনা লাজমীক শেষবাৰৰ বাবে লগ পাইছিলোঃ কমল কটকী  •  নগাঁৱৰ জুৰীয়াত পানীত পৰি এটি শিশুৰ মৃত্যু  •  তিনিচুকীয়াত ৪ সন্দেহযুক্ত নাগৰিকক আটক

ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু

107

ডিজিটেল ডেস্কঃ দলং খহি ইটালীৰ বন্দৰ চহৰ জিনোৱাত মঙলবাৰে অতিকমেও ৩০জনকৈ লোক মৃত্যুখত পৰে। ইটালীৰ উপ-প্ৰধানমন্ত্ৰী মেটিঅ’ ছালভিনিয়ে সংবাদ মাধ্যমক জনোৱা মতে, স্থানীয় সময় অনুযায়ী পুৱা ৯.৩০ বজাত দেশখনত সংঘটিত হয় এই অঘটন।

গাড়ী-মটৰ আহ-যাহ কৰি থকা অৱস্থাতে প্ৰায় ৫০ মিটাৰ উচ্চতাত থকা দলংখন নৈত খহি পৰে। বিগত কেবাদিনো ধৰি হৈ থকা বৰষুণৰ বাবে নৈৰ জলপৃষ্ঠ বৃদ্ধি পোৱাৰ বাবেই দলংখন এনেদৰে খহি পৰাৰ সন্দেহ কৰিছে স্থানীয় প্ৰশাসনে।

এগৰাকী বিষয়াই সদৰী কৰা মতে ৮০ মিটাৰ এই দলংখন নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল ১৯৬চনত। দলংখন সম্পূ্ৰ্ণৰূপে কাৰ্যক্ষম হৈ আছিল বুলিও বিষয়াগৰাকীয়ে জনাইছে।

দলংখন খহি পৰাৰ ফলত বহুকেইখন গাড়ী নৈৰ সোঁতত উটি যোৱালৈ চাই নিহতৰ সংখ্যা অধিক বৃদ্ধি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে বুলি ব্যক্ত কৰিছে জিনোৱা চহৰৰ প্ৰশাসনে।

ইতিমধ্যে ঘটনাস্থলীত উদ্ধাৰকাৰী দল উপস্থিত হৈ উদ্ধাৰ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে। সমান্তৰালভাৱে দলংখনৰ মেৰামতিৰ কাৰ্য ততাতৈয়াকৈ আৰম্ভ কৰা হ’ব বুলিও প্ৰশাসনে জানিবলৈ দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি