শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

ইৰাকক হৰুৱাই ইতিহাস ৰচিলে ভাৰতীয় ফুটবল দলে

1,207

ডিজিটেল ডেস্কঃ ওমানত অনুষ্ঠিত WAFF চেম্পিয়নশ্বিপ ফুটবল প্ৰতিযোগিতাত ইতিহাস ৰচিলে ভাৰতীয় ফুটবল দলে। ৰোমান্সকৰ খেলখনত ঐতিহাসিক বিজয় সাব্যস্ত কৰে ভাৰতীয় দলটোৱে।

ইয়াৰ আগতে কোনো ফুটবল প্ৰতিযোগিতাতে ইৰাকক পৰাস্ত কৰিব পৰা নাছিল ভাৰতীয় দলে। সোমবাৰে অনুষ্ঠিত খেলখনত ১৬ অনূৰ্ধ্বৰ চেম্পিয়ন দলটোক ভাৰতে ১-০ গ’লৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।

খেলখনত একমাত্ৰ গ’লটো দিয়ে ভুৱনেশে। ভাৰতীয় ফুটবল দলৰ এই সফলতাই নতুন উৎসাহৰ সৃষ্টি কৰিছে ফুটবল প্ৰেমীৰ মাজত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি