শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

ইৰাকক হৰুৱাই ইতিহাস ৰচিলে ভাৰতীয় ফুটবল দলে

1,225

ডিজিটেল ডেস্কঃ ওমানত অনুষ্ঠিত WAFF চেম্পিয়নশ্বিপ ফুটবল প্ৰতিযোগিতাত ইতিহাস ৰচিলে ভাৰতীয় ফুটবল দলে। ৰোমান্সকৰ খেলখনত ঐতিহাসিক বিজয় সাব্যস্ত কৰে ভাৰতীয় দলটোৱে।

ইয়াৰ আগতে কোনো ফুটবল প্ৰতিযোগিতাতে ইৰাকক পৰাস্ত কৰিব পৰা নাছিল ভাৰতীয় দলে। সোমবাৰে অনুষ্ঠিত খেলখনত ১৬ অনূৰ্ধ্বৰ চেম্পিয়ন দলটোক ভাৰতে ১-০ গ’লৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।

খেলখনত একমাত্ৰ গ’লটো দিয়ে ভুৱনেশে। ভাৰতীয় ফুটবল দলৰ এই সফলতাই নতুন উৎসাহৰ সৃষ্টি কৰিছে ফুটবল প্ৰেমীৰ মাজত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি