শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

চীনা সেনাৰ সৈতে ভাৰতীয় সেনাৰ একেলগে দীপাৱলী উদযাপন

285

ডিজিটেল সংবাদ, ইটানগৰঃ ভাৰতীয় সেনা আৰু চীনা সেনাই একেলগে উদযাপন কৰিছে দীপাৱলী৷ অৰুণাচল প্ৰদেশৰ টাৱাং জিলাৰ চীন সীমান্ত চকী বুমলাত আজি দুয়োখন দেশৰ সেনাই প্ৰথমবাৰৰ বাবে একেলগে দীপাৱলী উদযাপন কৰে৷

সীমান্ত চকীত ভাৰতীয় সেনাৰ দলটোক নেতৃত্ব দিয়ে কৰ্ণেল প্ৰসেনজিৎ কৰে আৰু চীনা সেনাৰ দলটোক নেতৃত্ব দিয়ে কৰ্ণেল য়াং জি মিঙে ৷ দুয়োদেশৰ সেনাই বুমলাত দীপাৱলীৰ চাকি জ্বলাই আৰু মিঠাইৰ আদান প্ৰদান কৰে৷

দুয়োদেশৰ সেনা বিষয়াসকল এখন সভাতো মিলিত হয়৷ এই সভাত দুয়ো দেশৰ সেনাই সীমান্ত অঞ্চলত শান্তিৰ পৰিৱেশ বৰ্তাই ৰখাত সহমত পোষণ কৰে যাতে কূটনৈতিক ভাবে শীৰ্ষ পৰ্যায়ত দ্বিপাক্ষিক সম্পৰ্ক উন্নয়নৰ পৰিবেশ গঠনত সহায়ক হয় ৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি