শেহতীয়া খবৰ
১ লাখ ২ হাজাৰ ৪৬২ জন লোকৰ নাম অন্তৰ্ভূক্তিৰে প্ৰকাশ পালে এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা, সবিশেষ খবৰ...  •  মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান

এন-৩২ৰ সন্ধান দিয়াজনলৈ এয়াৰ মাৰ্শ্বাল আৰ ডি মাথুৰৰ ৫ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ ঘোষণা

258

ডিজিটেল সংবাদ, ইটানগৰঃ এয়াৰ মাৰ্শ্বাল, ইষ্টাৰ্ণ এয়াৰ কমাণ্ড আৰ ডি মাথুৰে ঘোষণা কৰিছে যে, এ এন-৩২ বিমানখনৰ নিখোজ হোৱা এলেকাৰ সন্ধান দিব পৰা ব্যক্তি বা দললৈ বায়ু সেনাই আগবঢ়াব পাঁচ লাখকৈ টকা৷ এই সম্পৰ্কীয় যোগাযোগ কৰিবৰ বাবে তেওঁলোকে ফোন নম্বৰো দিছে৷ যোগাযোগৰ বাবে লেণ্ডলাইন নম্বৰ ০৩৭৮৩২২২১৬৪ আৰু মোবাইল নম্বৰ হৈছে ৯৪৩৬৪৯৯৪৭৭, ৯৪০২১৩২৪৭৭।

উল্লেখ্য যে, যোৱা ৩ জুনৰ পৰা নিখোজ হৈ থকা বিমানখনৰ বৰ্তমানেও সন্ধান চলাই থকা হৈছে৷ ইচৰ’, আইটিবিপি, ভাৰতীয় সেনা, ৰাজ্য প্ৰশাসন, স্থানীয় ৰাইজ, বায়ু সেনা আৰু নৌ সেনাৰ অহৰহ অনুসন্ধানৰ পাছতো বৰ্তমানলৈকে বিমানখনৰ কোনো শুংসূত্ৰ পাবলৈ সক্ষম হোৱা নাই৷

বিমানখন অনুসন্ধান চলাই থকা অঞ্চলটো সু-উচ্চ পাহাৰশ্ৰেণী আৰু সু-গভীৰ অৰণ্যৰ লগতে প্ৰতিকুল বতৰৰ বাবে চাৰ্চ অপাৰেচন সফল হৈ উঠিব পৰা নাই৷ সেইটো অঞ্চলত বৰষুণৰ পৰিমাণ বেছি আৰু পাহাৰবোৰ ডাৱৰে আৱৰি ধৰা বাবেও অপাৰেচন দলসমূহ অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছে আৰু এৰিয়েল অপাৰেচন সফল কৰিব পৰা নাই৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি