শেহতীয়া খবৰ
শিলচৰত সংখ্যালঘু আৰু চাহ জনগোষ্ঠীয় ভোটাৰে নিৰূপণ কৰিব সুস্মিতা-ৰাজদ্বীপৰ ভাগ্য  •  গভীৰ ৰহস্যৰ আৱৰ্তত চাপৰৰ বিজেপি নেতা তথা চিকিৎসক হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনা, VIDEO  •  সোণোৱাল-মোডী চৰকাৰৰ প্ৰশংসাত পঞ্চমুখ অতুল বৰা  •  নতুন দিল্লীত ভাৰত চৰকাৰৰে নগা বিদ্ৰোহী এনএছচিএন (আই এম)ৰ যুদ্ধ বিৰতি পৰ্যালোচনা বৈঠক  •  মথুৰাপুৰৰ শ্ৰীপুৰত আশীৰ্বাদ গ্ৰাম্য সংগঠনৰ কাৰ্যালয় নিৰ্মাণৰ শুভাৰম্ভ  •  প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ৫৬ ইঞ্চিৰ বুকুক উপহাস! মোডীক লৈ নিৰ্মাণ হ’ব লাগে কমেডী চিনেমা, কাৰ মন্তব্য এয়া...  •  ফ্লায়িং স্কোৱাডৰ দলক বাধাঃ হেলিকপ্টাৰত তালাচী চলাবলৈ নিদিলে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে, VIDEO  •  থানাৰ ভিতৰতে কোন কংগ্ৰেছ নেতাই কাক শোধালে চৰ... VIDEO  •  তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত ইউপিপিএলৰ নিৰ্বাচনী সভা  •  ৰৌমাৰী পাথাৰত অঘটন, ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজনৰ মৃত্যু

বেটে-বলে নিজ গৃহভূমিতে টীম ইণ্ডিয়াই ধৰাশায়ী কৰিলে কিউৱী বাহিনীক

645

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিউজিলেণ্ডৰ মাইন্ট মাংগানুই অনুষ্ঠিত হোৱা ভাৰত-নিউজিলেণ্ডৰ তৃতীয়খন এদিনীয়াতো অপ্ৰতিৰোধ্য টীম ইণ্ডিয়া। নিজ গৃহভূমিতে কিউৱী বাহিনীক ৭ উইকেটত পৰাস্ত কৰি শৃংখলা দখল কৰে টীম ইণ্ডিয়াই। আজি খেলখনত নিউজিলেণ্ডে টছ জিকি প্ৰথমে বেটিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয় যদিও ভাৰতীয় দলৰ দুদান্ত বলিঙৰ সন্মুখত ২৪৩ ৰাণতে সামৰিব লগা হয় ইংনিছ।

 

পূৰ্বৰ দুখন মেচত জয়লাভ কৰা টীম ইণ্ডিয়াই ২৪৪ ৰাণৰ লক্ষ্যৰে ফিল্ডত নামি ৪৩ অভাৰত ৩ উইকেটৰ বিনিময়তে লক্ষ্যস্থানত উপনীত হয়। টীম ইণ্ডিয়াৰ হৈ ৰোহিত শৰ্মাই সৰ্বাধিক ৬২ আৰু অধিনায়ক বিৰাট কোহলীয়ে ৬০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। ভাৰতে ধাৰাবাহিকভাৱে তৃতীয়খন মেচত জয়লাভ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত বেটছমেন দিনেশ কাৰ্তিক আৰু অম্বাটি ৰাইডুয়ে বিশেষ ভূমিকা গ্ৰহণ কৰা দেখা গ’ল।

একেলেথাৰিয়ে দুটা উইকেটৰ পতনৰ পাছত এই বেটছমেন দুগৰাকীয়ে ৭৭ ৰাণৰ অপৰাজিত বৰঙণি আগবঢ়ায়। ইফালে বলাৰ মহম্মদ শামী ৩ টা, হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া-যুশবেন্দ্ৰ চহল-ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰে ২-২-২ উইকেট দখল কৰিবলৈ সক্ষম হয়। উল্লেখ্য যে, ৫ খন এদিনীয়াৰ তৃতীয়খন এদিনীয়াত জয়লাভেৰে টীম ইণ্ডিয়াই ৩-০ অগ্ৰগতিৰে শৃংখলা দখল কৰিছে। নিউজিলেণ্ডৰ মাটিত ভাৰতে এয়া দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে শৃংখলা দখল কৰিছে, ইয়াৰ পূৰ্বে ২০০৮-০৯ চনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে শৃংখলা দখল কৰিছিল ভাৰতে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি