শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম টেষ্টটো পৰাস্ত ভাৰত

288

ডিজিটেল ডেস্কঃ  ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ চলিত  টেষ্ট শৃংখলাৰ অন্তিমখন খেলত বিজয় সাব্যস্ত কৰে ইংলেণ্ড। লণ্ডনত অনুষ্ঠিত খেলখনত ঘৰুৱা দলটোৱে ভাৰতক ১২২ ৰানৰ বিশাল ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।

দ্বিতীয় ইনিংছত ৪৬৪ ৰানৰ বিজয় লক্ষ্য আগত লৈ ভাৰতীয় দলটো ৩৪৫ ৰানতে অলআউট হয়। লোকেশ ৰাহুল আৰু ঋষভ পণ্টে শতকীয়া ইনিংছ উপহাৰ দিয়ে যদিও ব্ৰিটিছ বাহিনীৰ সমুখত শেষ ৰক্ষা কৰিবলৈ সেয়াই যথেষ্ট নহ’ল।

উল্লেখ্য যে প্ৰখম ইনিংছত ইংলেণ্ডে ৩৩২ আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত ৪২৩ ৰান স্ক’ৰ কৰিছিল। ভাৰতে নিজৰ প্ৰথম ইনিংছত সংগ্ৰহ কৰিছিল ২৯২ ৰান।

দলৰ জয়ত মুখ্য ভূমিকা লোৱ এলিষ্টাৰ কুক মেন অব দ্য মেচ বিবেচিত হোৱাৰ বিপৰীতে যুটীয়াভাৱে মেন অব দ্য ছিৰিজৰ সন্মান লাভ কৰে বিৰাট কোহলি আৰু ছেম কুৰানে। ইফালে এই জয়েৰে ৫খন মেচৰ শৃংখলটো ৪-১ ব্যৱধানত হস্তগত কৰে ঘৰুৱা দলটোৱে।

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি