শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম টেষ্টটো পৰাস্ত ভাৰত

263

ডিজিটেল ডেস্কঃ  ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ চলিত  টেষ্ট শৃংখলাৰ অন্তিমখন খেলত বিজয় সাব্যস্ত কৰে ইংলেণ্ড। লণ্ডনত অনুষ্ঠিত খেলখনত ঘৰুৱা দলটোৱে ভাৰতক ১২২ ৰানৰ বিশাল ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।

দ্বিতীয় ইনিংছত ৪৬৪ ৰানৰ বিজয় লক্ষ্য আগত লৈ ভাৰতীয় দলটো ৩৪৫ ৰানতে অলআউট হয়। লোকেশ ৰাহুল আৰু ঋষভ পণ্টে শতকীয়া ইনিংছ উপহাৰ দিয়ে যদিও ব্ৰিটিছ বাহিনীৰ সমুখত শেষ ৰক্ষা কৰিবলৈ সেয়াই যথেষ্ট নহ’ল।

উল্লেখ্য যে প্ৰখম ইনিংছত ইংলেণ্ডে ৩৩২ আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত ৪২৩ ৰান স্ক’ৰ কৰিছিল। ভাৰতে নিজৰ প্ৰথম ইনিংছত সংগ্ৰহ কৰিছিল ২৯২ ৰান।

দলৰ জয়ত মুখ্য ভূমিকা লোৱ এলিষ্টাৰ কুক মেন অব দ্য মেচ বিবেচিত হোৱাৰ বিপৰীতে যুটীয়াভাৱে মেন অব দ্য ছিৰিজৰ সন্মান লাভ কৰে বিৰাট কোহলি আৰু ছেম কুৰানে। ইফালে এই জয়েৰে ৫খন মেচৰ শৃংখলটো ৪-১ ব্যৱধানত হস্তগত কৰে ঘৰুৱা দলটোৱে।

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি