শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম টেষ্টটো পৰাস্ত ভাৰত

281

ডিজিটেল ডেস্কঃ  ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ চলিত  টেষ্ট শৃংখলাৰ অন্তিমখন খেলত বিজয় সাব্যস্ত কৰে ইংলেণ্ড। লণ্ডনত অনুষ্ঠিত খেলখনত ঘৰুৱা দলটোৱে ভাৰতক ১২২ ৰানৰ বিশাল ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।

দ্বিতীয় ইনিংছত ৪৬৪ ৰানৰ বিজয় লক্ষ্য আগত লৈ ভাৰতীয় দলটো ৩৪৫ ৰানতে অলআউট হয়। লোকেশ ৰাহুল আৰু ঋষভ পণ্টে শতকীয়া ইনিংছ উপহাৰ দিয়ে যদিও ব্ৰিটিছ বাহিনীৰ সমুখত শেষ ৰক্ষা কৰিবলৈ সেয়াই যথেষ্ট নহ’ল।

উল্লেখ্য যে প্ৰখম ইনিংছত ইংলেণ্ডে ৩৩২ আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত ৪২৩ ৰান স্ক’ৰ কৰিছিল। ভাৰতে নিজৰ প্ৰথম ইনিংছত সংগ্ৰহ কৰিছিল ২৯২ ৰান।

দলৰ জয়ত মুখ্য ভূমিকা লোৱ এলিষ্টাৰ কুক মেন অব দ্য মেচ বিবেচিত হোৱাৰ বিপৰীতে যুটীয়াভাৱে মেন অব দ্য ছিৰিজৰ সন্মান লাভ কৰে বিৰাট কোহলি আৰু ছেম কুৰানে। ইফালে এই জয়েৰে ৫খন মেচৰ শৃংখলটো ৪-১ ব্যৱধানত হস্তগত কৰে ঘৰুৱা দলটোৱে।

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি