শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় টেষ্টত প্ৰথম দিনা ভাৰতৰ ৬ উইকেটত ৩০৭ৰান সংগ্ৰহ

389

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজৰ তৃতীয়খন টেষ্ট আজি আৰম্ভ হৈছে। দুই দলৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া ৫খনীয়া টেষ্ট শৃংখলাৰ তৃতীয়খন টেষ্ট অনুষ্ঠিত হৈছে নাটিংহামৰ ত্ৰেট ব্ৰীজ খেলপথাৰত।

টছত হাৰি প্ৰথম বেটিং কৰা ভাৰতীয় দলে প্ৰথমদিনা ৬ উইকেটৰ বিনিময়ত ৮৭ অভাৰত ৩০৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ভাৰতীয় দলৰ হৈ ক্ৰিজলৈ অহা শিখৰ ধাৱানে ৩৫ আৰু লোকেশ ৰাহুলে ২৩ ৰান কৰি আউট হয়।

কেপ্টেইন বিৰাট কোহলিয়ে দীৰ্ঘদিনৰ বিফলতাৰ পাছত আজি শতক ৰান অৰ্জন কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিছিল যদিও ৩ ৰানৰ বাবে শতক কৰাত বিফল হয়। কোহলিয়ে ৯৭ৰানত আউট হোৱাৰ বিপৰীতে এইচ পাণ্ডিয়া ১৮ আৰু আজিংকে ৰাহানেয়ে ৮১ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি