শেহতীয়া খবৰ
কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটত গৃহীত তিনি তালাক বিধেয়ক  •  এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান

ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় টেষ্টত প্ৰথম দিনা ভাৰতৰ ৬ উইকেটত ৩০৭ৰান সংগ্ৰহ

379

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজৰ তৃতীয়খন টেষ্ট আজি আৰম্ভ হৈছে। দুই দলৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া ৫খনীয়া টেষ্ট শৃংখলাৰ তৃতীয়খন টেষ্ট অনুষ্ঠিত হৈছে নাটিংহামৰ ত্ৰেট ব্ৰীজ খেলপথাৰত।

টছত হাৰি প্ৰথম বেটিং কৰা ভাৰতীয় দলে প্ৰথমদিনা ৬ উইকেটৰ বিনিময়ত ৮৭ অভাৰত ৩০৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ভাৰতীয় দলৰ হৈ ক্ৰিজলৈ অহা শিখৰ ধাৱানে ৩৫ আৰু লোকেশ ৰাহুলে ২৩ ৰান কৰি আউট হয়।

কেপ্টেইন বিৰাট কোহলিয়ে দীৰ্ঘদিনৰ বিফলতাৰ পাছত আজি শতক ৰান অৰ্জন কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিছিল যদিও ৩ ৰানৰ বাবে শতক কৰাত বিফল হয়। কোহলিয়ে ৯৭ৰানত আউট হোৱাৰ বিপৰীতে এইচ পাণ্ডিয়া ১৮ আৰু আজিংকে ৰাহানেয়ে ৮১ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি