শেহতীয়া খবৰ
শাস্তিযোগ্য অপৰাধ হোৱাৰ দিশে তিনি তালাক, অধ্যেদেশত অনুমোদন কেবিনেটৰ  •  এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান

বাংলাদেশলৈ আৰু ৫০০ মেগাৱাট বিদ্যুৎ সৰবৰাহ আৰম্ভ ভাৰতৰ

244

ডিজিটেল ডেস্কঃ চুবুৰীয়া বাংলাদেশলৈ আজিৰে পৰা ভাৰতে অতিৰিক্ত ৫০০ মেগাৱাটকৈ বিদ্যুৎ সৰবৰাহ আৰম্ভ কৰিছে। ভিডিঅ’ কনফাৰন্সিঙৰ মাধ্যমেৰে সোমবাৰে বিয়লিৰ ভাগত ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী আৰু বাংলাদেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্বেখ হাছিনাই ইয়াৰ শুভাৰম্ভ কৰে।

পূৰ্বে স্বাক্ষৰিত চুক্তি অনুযায়ী পশ্চিমবংগৰ বঢ়মপুৰ গ্ৰীডৰ পৰা বাংলাদেশৰ ভেড়ামাৰা গ্ৰীডলৈ বিদ্যুৎ সৰবৰাহ কৰা হৈছে। ইয়াৰ ফলত চুবুৰীয়া দেশখনৰ বিদ্যুতৰ সমস্যা বহু পৰিমাণে লাঘৱ হ’ব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে।

ইয়াৰ লগতে একেটা ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সতে দুয়ো দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে আগৰতলাৰ পৰা বাংলাদেশৰ আখাউড়া সংযোগী ৰেলপথ নিৰ্মাণকাৰ্যৰো শুভাৰম্ভ কৰে। বাংলাদেশ সংযোগী এই ৰেলপথ নিৰ্মাণত ব্যয় হ’বলগীয়া মুঠ ৪৭৭ কোটি টকাৰ অধিকাংশই বহন কৰিছে ভাৰত চৰকাৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি