শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

বাংলাদেশলৈ আৰু ৫০০ মেগাৱাট বিদ্যুৎ সৰবৰাহ আৰম্ভ ভাৰতৰ

270

ডিজিটেল ডেস্কঃ চুবুৰীয়া বাংলাদেশলৈ আজিৰে পৰা ভাৰতে অতিৰিক্ত ৫০০ মেগাৱাটকৈ বিদ্যুৎ সৰবৰাহ আৰম্ভ কৰিছে। ভিডিঅ’ কনফাৰন্সিঙৰ মাধ্যমেৰে সোমবাৰে বিয়লিৰ ভাগত ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী আৰু বাংলাদেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্বেখ হাছিনাই ইয়াৰ শুভাৰম্ভ কৰে।

পূৰ্বে স্বাক্ষৰিত চুক্তি অনুযায়ী পশ্চিমবংগৰ বঢ়মপুৰ গ্ৰীডৰ পৰা বাংলাদেশৰ ভেড়ামাৰা গ্ৰীডলৈ বিদ্যুৎ সৰবৰাহ কৰা হৈছে। ইয়াৰ ফলত চুবুৰীয়া দেশখনৰ বিদ্যুতৰ সমস্যা বহু পৰিমাণে লাঘৱ হ’ব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে।

ইয়াৰ লগতে একেটা ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সতে দুয়ো দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে আগৰতলাৰ পৰা বাংলাদেশৰ আখাউড়া সংযোগী ৰেলপথ নিৰ্মাণকাৰ্যৰো শুভাৰম্ভ কৰে। বাংলাদেশ সংযোগী এই ৰেলপথ নিৰ্মাণত ব্যয় হ’বলগীয়া মুঠ ৪৭৭ কোটি টকাৰ অধিকাংশই বহন কৰিছে ভাৰত চৰকাৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি