শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!

বাংলাদেশলৈ আৰু ৫০০ মেগাৱাট বিদ্যুৎ সৰবৰাহ আৰম্ভ ভাৰতৰ

264

ডিজিটেল ডেস্কঃ চুবুৰীয়া বাংলাদেশলৈ আজিৰে পৰা ভাৰতে অতিৰিক্ত ৫০০ মেগাৱাটকৈ বিদ্যুৎ সৰবৰাহ আৰম্ভ কৰিছে। ভিডিঅ’ কনফাৰন্সিঙৰ মাধ্যমেৰে সোমবাৰে বিয়লিৰ ভাগত ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী আৰু বাংলাদেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্বেখ হাছিনাই ইয়াৰ শুভাৰম্ভ কৰে।

পূৰ্বে স্বাক্ষৰিত চুক্তি অনুযায়ী পশ্চিমবংগৰ বঢ়মপুৰ গ্ৰীডৰ পৰা বাংলাদেশৰ ভেড়ামাৰা গ্ৰীডলৈ বিদ্যুৎ সৰবৰাহ কৰা হৈছে। ইয়াৰ ফলত চুবুৰীয়া দেশখনৰ বিদ্যুতৰ সমস্যা বহু পৰিমাণে লাঘৱ হ’ব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে।

ইয়াৰ লগতে একেটা ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সতে দুয়ো দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে আগৰতলাৰ পৰা বাংলাদেশৰ আখাউড়া সংযোগী ৰেলপথ নিৰ্মাণকাৰ্যৰো শুভাৰম্ভ কৰে। বাংলাদেশ সংযোগী এই ৰেলপথ নিৰ্মাণত ব্যয় হ’বলগীয়া মুঠ ৪৭৭ কোটি টকাৰ অধিকাংশই বহন কৰিছে ভাৰত চৰকাৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি