শেহতীয়া খবৰ
এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

পশ্চিম বংগ-বাংলা সীমান্তৰে ড্ৰাগছৰ বেহাঃ কাঁইটীয়া তাৰৰ বেৰৰ ওপৰেদি বাংলাদেশলৈ বেগ ভৰ্তি ড্ৰাগছ সৰবৰাহৰ চেষ্টা

31

ডিজিটেল সংবাদ, দক্ষিণ শালমাৰাঃ চুবুৰীয়া ৰাজ্য পশ্চিম বংগৰ ভাৰত-বাংলা সীমান্তৰ পৰা যোৱা নিশা সুৰক্ষা বাহিনীয়ে বৃহৎ পৰিমাণৰ নিচা জাতীয় সামগ্ৰী সহ বাংলাদেশী টকা জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। উল্লেখ্য যে, ৰাজ্যখনৰ কোচবিহাৰ জিলাৰ সাহেবগঞ্জ থানা এলেকাৰ কালামাটি নামৰ ভাৰত-বাংলাদেশ সীমান্তৰ পৰা বি এছ এফে যোৱা মঙলবাৰে নিশা প্ৰায় ১০ বজাত এটা বেগ উদ্ধাৰ কৰে।

বাতৰি মতে যুৱক এজনে এটা বেগ কাঁইটীয়া তাৰৰ বেৰৰ ওপৰেদি বাংলাদেশৰ ফালে দলিয়াই দিয়ে। কিন্তু বেগটো বাংলাদেশৰ ফালে নগৈ কাঁইটীয়া তাৰৰ বেৰত পৰে। ফলত সীমান্তত থকা তহলধৰি জোৱানে উক্ত বেগটো উদ্ধাৰ কৰে যদিও বি এছ এফ জোৱান দেখি যুৱকজনে পলায়ন কৰে।

ইফালে বি এছ এফে বেগটোৰ পৰা ২০০০ টা টেবলেট, ৫৯ বটল নিচা জাতীয় চিৰাপ, ২২০০ টকা
বাংলাদেশৰ ধন আৰু ৬ কেজি গাঞ্জা বেগটোৰ পৰা উদ্ধাৰ হয়। সুৰক্ষা বাহিনীয়ে ইতিমধ্যে সাহেবগঞ্জ থানাত সামগ্ৰীখিনি চমজাই দিয়াত আৰক্ষীয়ে ঘটনাৰ তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে। মন কৰিবলগীয়া যে, পশ্চিম বংগৰ দৰে মানকাচৰ, ধুবুৰী বাংলাদেশ সীমান্তৰ মাজতো এনে ঘটনা সঘনে সংঘটিত হোৱা দেখা যায়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি