শেহতীয়া খবৰ
১ লাখ ২ হাজাৰ ৪৬২ জন লোকৰ নাম অন্তৰ্ভূক্তিৰে প্ৰকাশ পালে এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা, সবিশেষ খবৰ...  •  মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান

অৰুণাচলত বিমান দুৰ্ঘটনাত নিহতসকলৰ নাম আনুষ্ঠানিকভাৱে ঘোষণা

701

ডিজিটেল ডেস্কঃ অৰুণাচলত এএন-৩২ বিমান দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈ মৃত্যুক আঁকোৱালি লোৱা ৮ ক্ৰু মেম্বাৰ আৰু ৫ গৰাকী যাত্ৰীৰ নাম প্ৰকাশ কৰিছে ভাৰতীয় বায়ু সেনাই। অৰুণাচলৰ দক্ষিণ চিয়াং জিলাৰ দুৰ্গম অৰণ্যত পতিত হোৱা বিমানখন সন্ধানহীন হোৱাৰ ৯ দিনৰ পিছত ধ্বংসাৱশেষৰ সন্ধান পোৱা গৈছিল। ইয়াৰ পিছতে সামৰিক বাহিনী, নৌ সেনা আৰু পৰ্বতাৰোহীৰ সহযোগত বায়ু সেনাই অঞ্চলটোলৈ গৈ ধ্বংসাৱশেষ উদ্ধাৰৰ চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছে।

বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতীয় বায়ু সেনাই এই দুৰ্ঘটনাত ক্ৰু মেম্বাৰসহ ১৩ গৰাকী লোক নিহত হোৱা বুলি প্ৰকাশ কৰিছে। দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু ঘটা লোকসকল হৈছে- জিএম চাৰ্লছ, এইছ বিনোদ, আৰ থাপা, এ তনৱাৰ, এছ মহান্তি, এমকে গাৰ্গ, কেকে মিশ্ৰ, অনুপ কুমাৰ, চেৰিণ, এছকে সিং, পংকজ, পুতালি আৰু ৰাজেশ কুমাৰ।

ভাৰতীয় বায়ু সেনাই বৃহস্পতিবাৰে নিহত সকলক শ্ৰদ্ধাঞ্জলী জ্ঞাপন কৰাৰ লগতে পৰিয়াললৈ গভীৰ সমবেদনা জ্ঞাপন কৰে। উল্লেখ্য যে, যোৱা ৩ জুনত অৰুণাচলত সন্ধানহীন হৈছিল এএন-৩২ বিমানখন। বেয়া বতৰৰ বাবে সন্মুখৰ পাহাৰত খুন্দা খাই বিমানখন দুৰ্ঘটনাত পতিত হোৱাৰ সন্দেহ কৰিছে বায়ু সেনাই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি