শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

মেট্ৰিকৰ কম্পাৰ্টমেণ্টেল পৰীক্ষাৰ ফলাফল ঘোষণা, ৪০৩জন উত্তীৰ্ণ প্ৰথম বিভাগত

316

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাৰ কম্পাৰ্টমেণ্টেল পৰীক্ষাৰ ফলাফলসমূহ ঘোষণা কৰা হৈছে। শুকুৰবাৰে দিনৰ প্ৰায় ১১ বজাত ঘোষণা কৰা হয় এই ফলাফল।

ঘোষিত ফলাফল অনুযায়ী ৪০৩ গৰাকী পৰীক্ষাৰ্থীয়ে প্ৰথম স্থান লাভ কৰাৰ বিপৰীতে দ্বিতীয় স্থান লাভ কৰিছে ৮,৬৮১ গৰাকী পৰীক্ষাৰ্থীয়ে।তৃতীয় বিভাগত উত্তীৰ্ণ হৈছে ১১, ৮৯৬ গৰাকী।

কেবাবছৰৰ বিৰতিৰ অন্তত আয়োজন কৰা এই কম্পাৰ্টমেণ্টেল পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হৈছিল সৰ্বমুঠ ৪২,৪১৮ গৰাকী পৰীক্ষাৰ্থী। আনহাতে হাইমাদ্ৰাছাৰ কম্পাৰ্টমেণ্টেল পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হোৱা মুঠ ৯৮৬ গৰাকী পৰীক্ষাৰ্থীৰ ৫৩৬ গৰাকীয়ে উত্তীৰ্ণ হ’বলৈ সমৰ্থ হৈছে।

ইফালে, মেট্ৰিকৰ কম্পাৰ্টমেণ্টেল পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ’ব নোৱাৰি তিতাবৰৰ শান্তিপুৰত এগৰাকী ছাত্ৰীয়ে আত্মহত্যা কৰে। ছাত্ৰীগৰাকীৰ নাম ৰুবী শইকীয়া। তিতাবৰ টাউন হাইস্কুলৰ পৰা মেট্ৰিক পৰীক্ষা দি অনুত্তীৰ্ণ হৈছিল ছাত্ৰীগৰাকী। ঘৰত কোনো নথকা অৱস্থাত ঘৰৰ ভিতৰতে আত্মহনন কৰে ছাত্ৰীগৰাকীয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি