শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

দক্ষিণ কোৰিয়াত হৃদয়ৰ খেল চাবলৈ গৈছিল অভিনৱ বিন্দ্ৰা!

515

ডিজিটেল ডেস্কঃ দক্ষিণ কোৰিয়াত অনুষ্ঠিত আই এছ এছ এফ শ্বুটিং বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপত স্বৰ্ণ জয় কৰা হৃদয় হাজৰিকা নিশা ডেৰ বজাত আহি উপস্থিত হয়হি দিল্লীত। আজি পুৱা ১১বজাত পিতৃ-মাতৃৰ সৈতে অসমলৈ ৰাওনা হৈছে হৃদয়।

বিমান বন্দৰৰ পৰাই ‘অসমীয়া প্ৰতিদিন’ৰ ডিজিটেল ডেস্কৰ সৈতে হোৱা বাৰ্তালাপত হৃদয়ে দক্ষিণ কোৰিয়াত লাভ কৰা অভিজ্ঞতাৰ কথা সদৰী কৰে। বৰ সুন্দৰ অভিজ্ঞতাৰে প্ৰতিযোগিতাখনত অংশ গ্ৰহণ কৰি স্বৰ্ণ জয় কৰা হৃদয়ে ক’লে- ‘দক্ষিণ কোৰিয়াত যথেষ্ট কথা শিকিলো। অভিনৱ বিন্দ্ৰাকো লগ পাইছিলো। তেখেতে আমাৰ খেল চাবলৈ গৈছিল। মোক তেখেতে এনেকৈয়ে খেলি যাবলৈ প্ৰেৰণা দিলে।’

ইয়াৰ পাছত নবেম্বৰত কোৱেইট চহৰত অনুষ্ঠিত হ’ব লগা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে নিজকে প্ৰস্তুত বুলি জনালে হৃদয়ে। ৭দিনৰ বাবে অসমলৈ আহিছে তেওঁ। ২০ ছেপ্টেম্বৰত হৃদয় পুনৰ ঘূৰি যাব দিল্লীলৈ। দিল্লীতেই এতিয়া হৃদয়ে নিয়মীয়া অনুশীলন অব্যাহত ৰাখিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি