শেহতীয়া খবৰ
যোৰাবাটৰ ন মাইলত ৰাজপথত দাউদাউকৈ জ্বলিল দুখনকৈ ট্ৰাক  •  শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী

এছিয়ান গেমছত পদক লোৱা হাতেৰে গ্ৰাহকক চাহ দিয়াত ব্যস্ত হৰিষ

653

ডিজিটেল ডেস্কঃ  সদ্য সমাপ্ত এছিয়ান গেমছৰ পাছতে বিশেষভাৱে চৰ্চালৈ আহিছে এজন খেলুৱৈ। এছিয়ান গেমছত ছেপাক টাক্ৰ’ত  ব্ৰঞ্জৰ পদক লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা খেলুৱৈজনৰ নাম হৰিষ কুমাৰ। পিছে এইবাৰ নিজৰ ক্ৰীড়া প্ৰদৰ্শনেৰে নহয়, কৰ্মৰে সকলোৰে বাবে অনুপ্ৰেৰণাৰ উৎস হৈ পৰিছে এইজন ভাৰতীয় খেলুৱৈ।

দৰিদ্ৰ পৰিয়ালত জন্মগ্ৰহণ কৰা হৰিষে দিল্লীৰ ‘মঞ্জো কা তিল্লা’ নামৰ এখন দোকানত চাহ বিক্ৰী কৰে। হৰিষৰ পিতৃ পেচাত এজন অটো চালক। বিয়লি ২ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ অনুশীলন কৰে হৰিষে। বাকীখিনি সময়ত চাহ বিক্ৰী কৰে এই খেলুৱৈগৰাকীয়ে। তেওঁৰ ইচ্ছা এজন ভাল মানুহ হোৱা।

পৰিয়াল পোহ-পাল দিব পৰা এটা চাকৰি যোগাৰ কৰাটো তেওঁৰ সপোন। ‘আমাৰ পৰিয়ালত সদস্যৰ সংখ্যা বহুত, কিন্তু উপাৰ্জনৰ পথ একেবাৰে কম। প্রতিদিনে অনুশীলনৰ পূৰ্বে দেউতাক দোকানৰ কামত সহায় কৰি দিওঁ।’– কামৰ সৰু-বৰ নাই বুলি উল্লেখ কৰি হৰিষে কয়।

২০১১ চনত ক্ৰীড়াজগতত ভৰি দিয়া হৰিষ এতিয়া বহুজনৰ বাবে অনুপ্ৰেৰণাৰ উৎস। উল্লেখ্য যে, হৰিষক খেলাৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁৰ প্ৰশিক্ষক হেমৰাজে অত্যন্ত সহায় কৰিছে। দেশখনক কিবা এটা দিয়াৰ দুৰ্বাৰ হেঁপাহ হৰিষৰ।

ইফালে, হৰিষক লৈ গৌৰৱান্বিত মাতৃ। পূৰ্বে সময়মতে ঘৰভাৰা দিবলৈ অসমৰ্থ হৰিষৰ পৰিয়াললৈ এতিয়া পৰিৱৰ্তন আহিছে। এই পৰিৱৰ্তন আনিছে হৰিষৰ ক্ৰীড়া প্ৰতিভাই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি