শেহতীয়া খবৰ
১ লাখ ২ হাজাৰ ৪৬২ জন লোকৰ নাম অন্তৰ্ভূক্তিৰে প্ৰকাশ পালে এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা, সবিশেষ খবৰ...  •  মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান

কাছাৰত পৰিত্যক্ত ঘৰৰ পৰা ৫ শতাধিক সজীৱ গুলী উদ্ধাৰ…

89

ডিজিটেল সংবাদ, শিলচৰঃ অসম ৰাইফলছৰ এএলএফএ চিঅ’ৱাই ৩৭ নং বেটেলিয়ানে অভিযান চলাই বুধবাৰে কাছাৰৰ পৰা বিশাল পৰিমাণৰ সজীব গুলী উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। মেজৰ পাৰবিনৰ নেতৃত্বত যোৱা অভিযানকাৰী দলটোৱে জিৰিঘাট থানাৰ অন্তৰ্গত চইছেলপুঞ্জীৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰে সজীৱ গুলীখিনি।

এটা পৰিত্যক্ত ঘৰৰ পৰা উদ্ধাৰ হয় ৫১৮টা সজীৱ গুলী। ইয়াৰে ৪৬৩ টা গুলী ৯.৯৬ এম এম বন্দুকৰ ৫৫ টা ৫.৫৬ এম এম ৰাইফলৰ গুলী বুলি জানিব পৰা গৈছে। উল্লেখ্য যে, কিছুদিন পুৰ্বে এই স্থানৰ পৰা লক্ষীপুৰ আৰক্ষী আৰু অসম ৰাইফলছে এটি ৫৬ ৰাইফলসহ এইছপিচি (পি)ৰ এজন দুৰ্ধৰ্ষ উগ্ৰপন্থীক আটক কৰিছিল৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি