শেহতীয়া খবৰ
গুৱাহাটীত হাস্পতালৰ আই চি ইউৰ ভিতৰত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশৰ অপৰাধত আটক হ'ল ৩ সাংবাদিক  •  গুৱাহাটীত হাস্পতালৰ আই চি ইউৰ ভিতৰত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশৰ অপৰাধত আটক হ'ল ৩ সাংবাদিক  •  ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰক হত্যাৰ ভাবুকি অসমৰ যুৱকৰ!  •  ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰক হত্যাৰ ভাবুকি অসমৰ যুৱকৰ!  •  ৰহাৰ খলিহামাৰীত জ্বলা-কলা খোৱাইছে পথৰ দুৰৱস্থাই, VIDEO  •  ক্ষিৰোদ বৰুৱা আন্তঃজিলা ফুটবল, উদ্বোধনী খেলত শদিয়াৰ জয়লাভ  •  ক্ষিৰোদ বৰুৱা আন্তঃজিলা ফুটবল, উদ্বোধনী খেলত শদিয়াৰ জয়লাভ  •  নাৰায়ণপুৰৰ জনাঞ্চলত বাঘ উদ্ধাৰ…  •  লালুকত দাৰে ঘপিয়াই বৃদ্ধক হত্যাৰ চেষ্টা কিশোৰৰ! উত্তেজিত ৰাইজে জ্বলাই দিলে ঘৰ...  •  ৰহাত দিন দুপৰতে চোৰে লুটিলে মূল্যবান সামগ্ৰী, VIDEO

গোলাঘাটৰ নুমলীগড়ত উৎখাত টেলচুৰি চক্ৰ, আটক ট্ৰেংকাৰসহ চালক, চাওক VIDEO

170

ডিজিটেল সংবাদ, গোলাঘাটঃ নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্রীয় ঘাইপথৰ দৈগ্ৰোঙ পাটকতিয়া অঞ্চলত আৰক্ষীয়ে অভিযান চলাই জ্যোতি গগৈ নামৰ এজন লোকৰ ঘৰত বৃহৎ পৰিমাণৰ চোৰাং তেলৰ লগতে ইলেকট্ৰনিক মটৰ আৰু পাইপ জব্দ কৰে। লগতে ট্ৰেংকাৰসহ চালকক আটক কৰে যদিও আন্ধাৰৰ সুযোগ লৈ জ্যোতি গগৈ পলায়ন কৰে।

আৰক্ষীয়ে ঘটনাৰ তদন্ত অব্যাহত ৰাখিছে যদিও স্থানীয় ৰাইজৰ অভিযোগ নুমলীগড় শোধনাগাৰক কেন্দ্ৰ কৰি একাংশ লোকে দীৰ্ঘদিনৰ পৰাই গোলাঘাট আৰক্ষী আৰু নুমলীগড় আৰক্ষীৰ পৃষ্ঠপোষকতাত এনেদৰে চলাই আহিছে অবৈধ চোৰাং তেলৰ ৰমৰমীয়া বেহা।

ইফালে নুমলীগড়ৰ তেলগৰম, বাইপাচ আদি অঞ্চলত এতিয়াও চলি আছে চোৰাং তেলৰ বেহা। নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ অহা একাংশ টেংকাৰে দৈনিক হাজাৰ হাজাৰ তেল আৰু ক্ৰুদ অইল বিক্ৰী কৰি আহিছে।

ইফালে কিছু কিছু লোকে আৰক্ষীক মেনেজ কৰি টেংকাৰে তেল চুৰি কৰি আহিছে বুলি অভিযোগ কৰিছে স্থানীয় লোক সকলে। গোলাঘাট আৰু নুমলীগড় আৰক্ষীয়ে ইয়াৰ বিৰুদ্ধে কিদৰে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে সেয়াহে লক্ষ্যণীয় হব ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি