শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত বৃক্ষ ৰোপন-গছপুলি বিতৰণেৰে স্বাধীনতা দিৱস পালন

268

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৭২ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস উলহ-মালহেৰে উদযাপন কৰা হয় গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়। জি এম চি এইচৰ অধীক্ষকৰ কাৰ্যালয় আৰু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ উদ্যোগত আয়োজিত এই স্বাধীনতা দিৱস উপলক্ষে গছপুলি ৰোপনৰ লগতে পুলি বিতৰণৰ এক কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হয়।

চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ চিকিৎসক, নাৰ্চ, কৰ্মচাৰী তথা ৰোগী এটেন্ডেন্সৰ মাজত প্ৰায় ২ হাজাৰ গছপুলি বিতৰণ কৰা হয়। এই অনুষ্ঠানত বন বিভাগৰ লোকো উপস্থিত থাকে।

প্ৰতিবছৰে গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ে স্বাধীনতা দিৱসৰ লগত সংগতি ৰাখি বৃক্ষৰোপনৰ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰি আহিছে। এইবাৰ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনত বৃক্ষৰোপনৰ লগতে গছপুলি বিতৰণৰ কাৰ্যসূচীও গ্ৰহণ কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি