শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...

গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত বৃক্ষ ৰোপন-গছপুলি বিতৰণেৰে স্বাধীনতা দিৱস পালন

274

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৭২ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস উলহ-মালহেৰে উদযাপন কৰা হয় গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়। জি এম চি এইচৰ অধীক্ষকৰ কাৰ্যালয় আৰু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ উদ্যোগত আয়োজিত এই স্বাধীনতা দিৱস উপলক্ষে গছপুলি ৰোপনৰ লগতে পুলি বিতৰণৰ এক কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হয়।

চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ চিকিৎসক, নাৰ্চ, কৰ্মচাৰী তথা ৰোগী এটেন্ডেন্সৰ মাজত প্ৰায় ২ হাজাৰ গছপুলি বিতৰণ কৰা হয়। এই অনুষ্ঠানত বন বিভাগৰ লোকো উপস্থিত থাকে।

প্ৰতিবছৰে গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ে স্বাধীনতা দিৱসৰ লগত সংগতি ৰাখি বৃক্ষৰোপনৰ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰি আহিছে। এইবাৰ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনত বৃক্ষৰোপনৰ লগতে গছপুলি বিতৰণৰ কাৰ্যসূচীও গ্ৰহণ কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি