শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত বৃক্ষ ৰোপন-গছপুলি বিতৰণেৰে স্বাধীনতা দিৱস পালন

286

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৭২ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস উলহ-মালহেৰে উদযাপন কৰা হয় গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়। জি এম চি এইচৰ অধীক্ষকৰ কাৰ্যালয় আৰু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ উদ্যোগত আয়োজিত এই স্বাধীনতা দিৱস উপলক্ষে গছপুলি ৰোপনৰ লগতে পুলি বিতৰণৰ এক কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হয়।

চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ চিকিৎসক, নাৰ্চ, কৰ্মচাৰী তথা ৰোগী এটেন্ডেন্সৰ মাজত প্ৰায় ২ হাজাৰ গছপুলি বিতৰণ কৰা হয়। এই অনুষ্ঠানত বন বিভাগৰ লোকো উপস্থিত থাকে।

প্ৰতিবছৰে গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ে স্বাধীনতা দিৱসৰ লগত সংগতি ৰাখি বৃক্ষৰোপনৰ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰি আহিছে। এইবাৰ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনত বৃক্ষৰোপনৰ লগতে গছপুলি বিতৰণৰ কাৰ্যসূচীও গ্ৰহণ কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি