শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

গীতামন্দিৰত উচ্ছেদ অভিযান, দোকান-পোহাৰৰ লগতে কালি মন্দিৰো উচ্ছেদ…

  • গুৱাহাটী মহানগৰীৰ গীতামন্দিৰত কামৰূপ জিলা প্রশাসনে বৃহস্পতিবাৰে এক উচ্ছেদ অভিযান চলায়।
  • এই উচ্ছেদ অভিযানত গীতামন্দিৰ প্ৰৱেশ পথত থকা কেইবাখনো সৰু ডাঙৰ দোকান উচ্ছেদ কৰে।
  • উচ্ছেদকাৰী দলে সেই উচ্ছেদ অভিযান চলোৱাৰ পাছত সেই স্থানত দোকান দিয়া ব্যৱসায়ীসকলে তীব্ৰ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে।

  • উল্লেখযোগ্য যে, কোনো জাননী প্ৰেৰণ নকৰাকৈ এই উচ্ছেদ অভিযান চলোৱা বুলি অভিযোগ কৰে ব্যৱসায়ীসকলে।
  • উচ্ছেদকাৰী দলটোৱে গীতামন্দিৰৰ সমীপৰ কেইবাখনো দোকানৰ লগতে বিএছএফ কেম্পৰ সন্মুখত থকা কালি মন্দিৰটো ভাঙি পেলায়।

  • স্থানীয় লোকৰ প্ৰতিক্ৰিয়া কোভিডৰ সময়ত কোনোমতে সৰু দোকান এখন দি জীৱন নিৰ্বাহ কৰা এই সকল লোকক উচ্ছেদ চলোৱাতো ভাল হোৱা নাই।

  • গীতানগৰ থানা গীতামন্দিৰৰ প্ৰৱেশ পথৰ সমীপৰ স্থানলৈ স্থানান্তৰ কৰাৰ নামত বহু গছ বন কাটি পেলোৱাৰ কাৰ্যতো আচৰ্য ব্যক্ত কৰে স্থানীয় লোকে।
  • এজন স্থানীয় লোকে অভিযোগ কৰে যে, এই উচ্ছেদ অভিযান চক্ৰান্তমূলকভাৱে চলোৱা হৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি