শেহতীয়া খবৰ
মুম্বাইত উজ্বলিল অসম সন্তান ভাৰ্গৱ...  •  উলুবাৰীত দ্ৰুতবেগী ট্ৰাকে মহটিয়ালে আই আই টিৰ দুজন ছাত্ৰক  •  চামগুৰিত পিঞ্জৰাবদ্ধ প্ৰকাণ্ড নাহৰফুটুকী বাঘ  •  আজি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী  •  আজি ঘোষণা ছত্তীশগড়ৰ পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নাম  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  নগাঁৱত ৰহস্যজনক ঘটনা, চিকিৎসালয়ৰ পৰাই সন্ধানহীন হ’ল ৰোগী  •  লাহৰীঘাটত চোৰাং গঁড় চিকাৰীক আটক  •  কালাতলীত ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত বাইক আৰোহী

জেহাদীৰ পুলি-পোখা উভালি পেলোৱাৰ দাবীত গৰিয়া-মৰিয়া যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ জোৰ সমদল

175

ডিজিটেল ডেস্কঃ অতি সংগোপনে অসমত জেহাদীয়ে চলাই আছে কাৰ্যকলাপ। শেহতীয়াকৈ এই তথ্য পোহৰলৈ অহাৰ পাছত জেহাদীৰ পুলি-পোখলা উভলাৰ দাবীত বুধবাৰে মহানগৰীত এক প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে সদৌ অসম গৰিয়া-মৰিয়া যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদে। বিশেষকৈ হিজবুল মুজাহিদীনক অসমৰ পৰা সমুলাঞ্চে উৎখাত কৰাৰ দাবীত জোৰ সমদল বাহিৰ কৰে সংগঠনটোৱে।

দীঘলীপুখুৰীৰ পাৰত গৰিয়া-মৰিয়া যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ সমৰ্থকে এই কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে। সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনটোক তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দি পৰিষদৰ সম্পাদক মইনুল হকে কয়- অসম তথা ভাৰতৰ বায়ু-পানী সেৱন কৰি নিজ ৰাষ্ট্ৰৰ বিৰুদ্ধে এনে কুটিল ষড়যন্ত্ৰ কৰাৰ ফলত কঠোৰ শাস্তি প্ৰদান কৰিব লাগে। লগতে এনে সংগঠনসমূক সকীয়াই দি ইছলাম ধৰ্মক কলংকিত নকৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিয়ে সংগঠনটোৱে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি