শেহতীয়া খবৰ
অসমৰ আকাশত ওলোটা ৰামধেনু, অশনি সংকেত বুলি ছ'চিয়েল মিডিয়াত চৰ্চা, প্ৰকৃততে কিয় ওলোটাকৈ ওলাই ৰামধেনু • হাজোৰ সনাতন ডেকাৰ হত্যাকাণ্ডঃ পলাতক খবিৰউদ্দিন আহমেদক গ্ৰেপ্তাৰ... • ৰাজ্যত পুনৰ ১৫ জন নতুন কোৰোনা ৰোগী চিনাক্ত • ৰুদ্ৰ ৰূপ লৈছে কপিলীয়ে, ছিঙিলে ২ টা মথাউৰি, বাসগৃহৰ ভিতৰতো সোমাল পানী, VIDEO • ভয়ংকৰ দৃশ্য! আপুনি পূৰ্বে নেদেখা বিস্ফোৰণ প্ৰত্যক্ষ কৰক, VIDEO • ভাৰতত কোৰোনাৰ সন্ত্ৰাস অব্যাহত, বিগত ২৪ ঘন্টাত মৃত্যু ১৯৪ গৰাকীৰ, আক্ৰান্ত ৬,৫৬৬... • নিজামুদ্দিন মাৰ্কাজৰ তবলিগি জামাতঃ আৰক্ষীয়ে বৃহস্পতিবাৰে ৫৩৬ বিদেশী নাগৰিকৰ বিৰুদ্ধে দাখিল কৰিব ১২খন চাৰ্জশ্বীট • ভাৰতত কোৰোনাত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা লোকৰ সংখ্যা ৪,৫৩৪ জনলৈ বৃদ্ধি • অৱসৰপ্ৰাপ্ত জিলা আৰু চেচন ন্যায়াধীশ ইছমাইল হুছেইন মল্লিকৰ পৰলোকপ্ৰাপ্তি • নামনি সোৱণশিৰি জলবিদ্যুৎ প্ৰকল্পত ব্যাপক ভূমিস্খলন, আতংকিত ৰাইজ

ভাৰতলৈ প্ৰত্যাৰ্পণ কৰিলে নিজকে মাৰি পেলোৱাৰ ভাবুকি পলাতক হীৰা ব্যৱসায়ী নীৰৱ মোডীৰ

892

ডিজিটেল ডেস্কঃ পিএনবি কোটিটকীয়া কেলেংকাৰীৰে জড়িত পলাতক হীৰা ব্যৱসায়ী নীৰৱ মোডীৰ জামিন আবেদন পুনৰ এবাৰ খাৰিজ কৰিছে ব্ৰিটেইনৰ আদালতে। ৱেণ্ডছৱৰ্থ কাৰাগাৰত বন্দী জীৱন কটাই থকা নীৰৱ মোডীয়ে ৪০ লাখ পাউণ্ড জৰিবহনা ভৰাৰ লগতে তেওঁক কাৰাগাৰৰ পৰিৱৰ্তে নজৰবন্দীত ৰখাৰ বাবে আদালতত আবেদন জনাইছিল। কিন্তু ৱেষ্টমিনিষ্টাৰ মেজিষ্ট্ৰেটৰ আদালতত ন্যায়াধীশ এম্মা অৱৰ্থনাটে নীৰৱ মোডীৰ আবেদন খাৰিজ কৰে।

ইফালে নীৰৱ মোডীক ভাৰত প্ৰতাৰ্পন সন্দৰ্ভত গ্ৰহণ কৰা শুনানিকালত পলাতক হীৰা ব্যৱসায়ীজনে আদালতক জনায় যে যদি তেওঁক ভাৰতলৈ প্ৰত্যাৰ্পণ কৰা হয়, তেন্তে তেওঁ নিজকে হত্যা কৰি পেলাব। উল্লেখ্য যে, আদালতত নীলা চুৱেটাৰ পিন্ধি উপস্থিত হোৱা নীৰৱ মোডীক পূৰ্বৰ তুলনাত অধিক সুস্থ দেখা যায়। আদালতৰ শুনানিৰ অন্তত তেওঁক পুনৰ ৱেণ্ডছৱৰ্থ কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়। ইফালে ৪ ডিচেম্বৰত হ’বলগীয়া পৰৱৰ্তী শুনানিত কাৰাগাৰৰ পৰাই ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সৰ যোগে আদালতৰ সন্মুখীন হ’ব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি