শেহতীয়া খবৰ
হাৰিয়ানাত উদ্ধাৰ অসমৰ যুৱতী  •  মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰে’ল পথত উদ্ধাৰ ২টা বাঘৰ পোৱালীৰ মৃতদেহ  •  সোণাৰিত বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ৰাইজৰ  •  হোজাইত গৰাকীবিহীন এল্ট’ উদ্ধাৰ  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  আজি আলফা নেতা জিতেন দত্ত আৰু মৃণাল হাজৰিকাক হাজিৰ কৰোৱা হ’ব আদালতত  •  ছয়গাঁৱত টিকট প্ৰদানৰ নামত বিধায়ক ৰেকিবুদ্দিনৰ বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন সংগ্ৰহৰ অভিযোগ  •  আং ছান ছ্যু-চিৰ সন্মান ঘূৰাই ল'লে এমনেষ্টিয়ে  •  মুদ্ৰাস্ফীতিৰ ক্ষেত্ৰত দেশৰ ভিতৰতে শীৰ্ষত অসম

ফৰ্মেলিনযুক্ত মাছৰ বিৰুদ্ধে পুনৰ মহানগৰী বজাৰত খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ অভিযান

316

ডিজিটেল ডেস্কঃ শুকুৰবাৰে পুনৰ মহানগৰীৰ বেতকুছিস্থিত মাছৰ পাইকাৰী বজাৰত চলিল খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ অভিযান। অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ মাছত ফৰ্মেলিনৰ অৱস্থিতি পোহৰলৈ অহাৰ পাছতে অভিযান চলালে বিভাগটোৱে।

উল্লখ্য যে, কিছুদিনৰ পূৰ্বে খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগে মাছৰ বজাৰত অভিযান চলাই বন্ধ কৰিছিল চালানি মাছৰ বিক্ৰী। যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত মাছ বিচাৰি হাহাকাৰ কৰিবলগীয়া হৈছিল গ্ৰাহকে।

এইবাৰ গোলাঘাট আৰু জুনাইত মাছত ফৰ্মেলিনৰ উপস্থিতি পোহৰলৈ অহাৰ পাছত বেতকুছিৰ পাইকাৰী বজাৰত মাছৰ নমুনা সংগ্ৰহ কৰে অভিযানকাৰী দলটোৱে। পূর্বেও এনেদৰে বিভাগটোৱে অভিযান চলাইছে। কিন্তু কোনো সুফল পোৱা নাই। বৰঞ্চ দামহে বাঢ়িল মাছৰ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি