শেহতীয়া খবৰ
স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  ধুবুৰীত বিএছএফ চোৰাংচোৱাৰ ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে অভিযান  •  হিজবুলৰে সম্পৰ্কৰ সন্দেহত আটক কৰা ৩ যুৱকক মুকলি হোজাই আৰক্ষীৰ  •  এটা দামী মোবাইলৰ বাবে সন্তানক ৪০ হাজাৰ টকাত বিক্ৰী মাতৃৰ  •  ২০২০ত গাড়ীৰ মূল্যতে কিনিব পাৰিব উৰাজাহাজ!  •  প্ৰয়োজন হ’লে ন্যায়াধীশ দম্পত্তিৰ বিৰুদ্ধেও হ’ব তদন্ত, এপিএছচি কেলেংকাৰীৰ সন্দৰ্ভত কুলধৰ শইকীয়াৰ মন্তব্য  •  ২০ এপ্ৰিলত মই কল্পনা লাজমীক শেষবাৰৰ বাবে লগ পাইছিলোঃ কমল কটকী  •  নগাঁৱৰ জুৰীয়াত পানীত পৰি এটি শিশুৰ মৃত্যু  •  তিনিচুকীয়াত ৪ সন্দেহযুক্ত নাগৰিকক আটক

ফৰ্মেলিনযুক্ত মাছৰ বিৰুদ্ধে পুনৰ মহানগৰী বজাৰত খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ অভিযান

312

ডিজিটেল ডেস্কঃ শুকুৰবাৰে পুনৰ মহানগৰীৰ বেতকুছিস্থিত মাছৰ পাইকাৰী বজাৰত চলিল খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ অভিযান। অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ মাছত ফৰ্মেলিনৰ অৱস্থিতি পোহৰলৈ অহাৰ পাছতে অভিযান চলালে বিভাগটোৱে।

উল্লখ্য যে, কিছুদিনৰ পূৰ্বে খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগে মাছৰ বজাৰত অভিযান চলাই বন্ধ কৰিছিল চালানি মাছৰ বিক্ৰী। যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত মাছ বিচাৰি হাহাকাৰ কৰিবলগীয়া হৈছিল গ্ৰাহকে।

এইবাৰ গোলাঘাট আৰু জুনাইত মাছত ফৰ্মেলিনৰ উপস্থিতি পোহৰলৈ অহাৰ পাছত বেতকুছিৰ পাইকাৰী বজাৰত মাছৰ নমুনা সংগ্ৰহ কৰে অভিযানকাৰী দলটোৱে। পূর্বেও এনেদৰে বিভাগটোৱে অভিযান চলাইছে। কিন্তু কোনো সুফল পোৱা নাই। বৰঞ্চ দামহে বাঢ়িল মাছৰ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি