শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

ফৰ্মেলিনযুক্ত মাছৰ বিৰুদ্ধে পুনৰ মহানগৰী বজাৰত খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ অভিযান

320

ডিজিটেল ডেস্কঃ শুকুৰবাৰে পুনৰ মহানগৰীৰ বেতকুছিস্থিত মাছৰ পাইকাৰী বজাৰত চলিল খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ অভিযান। অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ মাছত ফৰ্মেলিনৰ অৱস্থিতি পোহৰলৈ অহাৰ পাছতে অভিযান চলালে বিভাগটোৱে।

উল্লখ্য যে, কিছুদিনৰ পূৰ্বে খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগে মাছৰ বজাৰত অভিযান চলাই বন্ধ কৰিছিল চালানি মাছৰ বিক্ৰী। যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত মাছ বিচাৰি হাহাকাৰ কৰিবলগীয়া হৈছিল গ্ৰাহকে।

এইবাৰ গোলাঘাট আৰু জুনাইত মাছত ফৰ্মেলিনৰ উপস্থিতি পোহৰলৈ অহাৰ পাছত বেতকুছিৰ পাইকাৰী বজাৰত মাছৰ নমুনা সংগ্ৰহ কৰে অভিযানকাৰী দলটোৱে। পূর্বেও এনেদৰে বিভাগটোৱে অভিযান চলাইছে। কিন্তু কোনো সুফল পোৱা নাই। বৰঞ্চ দামহে বাঢ়িল মাছৰ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি