শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ লতাশিল আৰক্ষীৰ জালত ৩ মহিলা ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী  •  অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক  •  আগন্তুক বিটিএডি নিৰ্বাচনত শক্তিশালীভাৱে অৱতীৰ্ণ হ'ব বিজেপিঃ ওদালগুৰিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক কিশোৰ উপাধ্যায়

অচিৰেই আকাশত উৰিব কাৰ! আহি আছে…

575

ডিজিটেল ডেস্কঃ অচিৰেই মুকলি হব উৰন্ত বাহন! আচৰিত যেন লাগিলেও প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰ দ্ৰুত উন্নতিৰ যুগত এয়া অসম্ভৱ নহয়। জাপানৰ এটা গাড়ী নিৰ্মাতা প্ৰতিষ্ঠানে নিৰ্মান কৰিছে উৰন্ত কাৰ। সোমবাৰে জাপানৰ এন ই চি (NEC) নামৰ প্ৰতিষ্ঠানটোৱে এই বাহন খনৰ কিছু ফটো ৰাজহুৱা কৰিছে। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে সংবাদ মাধ্যমক জনোৱা অনুসৰি এই বাহনখনত যাত্ৰা কৰিব পাৰিব ২ জন যাত্ৰীয়ে।

 अब जल्द ही दुनिया में उड़ने वाली कार लॉन्च होने वाली है. जापान की इलेक्ट्रॉनिक्स निर्माता कंपनी एनईसी कॉर्प (NEC) ने सोमवार को अपनी फ्लाइंग कार की झलक दिखाई. कंपनी के अधिकारियों का कहना है कि उनकी फ्लाइंग कार को अनमैन्ड (मानवरहित) फ्लाइट्स के लिए डिजाइन किया गया है.

সোমবাৰে উৰন্ত বাহন খনৰ টেষ্ট ড্ৰাইভৰ সময়ত ১ মিনিট ধৰি প্ৰায় ১০ ফুট ওপৰত শূণ্যত চলাচল কৰে। এই বিশেষ বাহনখন দেখাত এটা ড্ৰোণ সদৃশ। বাহনখনত সংস্থাপিত কৰা হৈছে ৪ খন পাংখা। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে জনোৱা অনুসৰি বাহনখনৰ আৰু কিছুদিশ উন্নত কৰাৰ পাছতে বজাৰত মুকলি কৰাৰ চিন্তা-চৰ্চা কৰা হব। উল্লেখ্য যে, উৰন্ত বাহন নিৰ্মানৰ ক্ষেত্ৰত বহুদিনৰে পৰা প্ৰস্তুতি চলাই আছে আমেৰিকাইও।

 कार दिखने में ड्रोन की तरह एक बड़ी मशीन जैसी है, जिसमें चार पंखे (प्रोपेलर) लगे हैं. सुरक्षा को ध्यान में रखते हुए यह परीक्षण ऐसी जगह किया गया जहां चारों ओर जाल (पिंजरे की तरह) लगा था.
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি