শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

২১ কোটি টকাত বিক্ৰী এটা মাছ…

5,329

ডিজিটেল ডেস্কঃ মাজৰ বজাৰলৈ গৈ সাধাৰণতে মাছৰ দাম সুধিয়ে কিছু লোক ঘৰলৈ উভতে। কিয়নো আজিৰ দিনত এটা ভাল মাছ হাজাৰ টকা নহ’লে কিনিব নোৱাৰি। কিন্তু আপুনি ভাৱিব পাৰেনে যে এটা মাছ ২১ কোটি টকা দি কোনোবাই ক্ৰয় কৰিব। কিন্তু এনে এক ঘটনাই ঘটিল জাপানত।

জাপানৰ এটা দুষ্প্ৰাপ্ৰ্য মাছ শেহতীয়াকৈ বিক্ৰী হ’ল ৩১ লাখ ডলাৰত অৰ্থাৎ প্ৰায় ২১ কোটি ৫৫ লাখ ২৭ হাজাৰ পাঁচশ টকা। এই মাছটোৰ নাম জাইট টুনা। জাপানৰ এটা প্ৰতিষ্ঠিত খাদ্য নিৰ্মাতা প্ৰতিষ্ঠান চুখী টাইকুনে ক্ৰয় কৰিছে এই দুষ্প্ৰাপ্ৰ্য মাছটো।

এই খাদ্য প্ৰতিষ্ঠানটোৰ সমগ্ৰ বিশ্বজুৰি আছে খাদ্য এখন বৃহৎ বজাৰ। ইয়াৰ পূৰ্বতেও এই প্ৰতিষ্ঠানটোৱে বিভিন্ন সাগৰীয় মাছ বহু টকাৰ বিনিময়ত ক্ৰয় কৰাৰ অভিলেখ আছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি