শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

ৰোগৰ বাবে প্ৰচাৰৰ পৰা আতৰত থকা প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী বুবুল দাসে পালে ঔষধ- যোগ দিব কংগ্ৰেছত!

অহা বিধানসভা নিৰ্বাচনত জাগীৰোডৰ কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী হ'ব অগপ নেতাগৰাকী

319

ডিজিটেল ডেস্কঃ জাগীৰোড সমষ্টিৰ প্ৰাক্তন অগপ বিধায়ক তথা প্ৰাক্তন মীণ মন্ত্ৰী বুবুল দাসৰ নিৰ্বাচনী ৰোগৰ ঔষধৰ সন্ধান পোৱা গৈছে। উল্লেখ্য যে, বিজেপিৰ মিত্ৰ দল অগপৰ এইগৰাকী শীৰ্ষ নেতাই অতি কৌশলপূৰ্ণভাৱে নগাঁও লোকসভা সমষ্টিৰ বিজেপি প্ৰাৰ্থী তথা বিধায়ক ৰুপক শৰ্মাৰ হৈ প্ৰচাৰ অভিযানত ভাগ লোৱাৰ পৰা বিগত সময়ত অসুস্থতাৰ দোহাই দি বিৰত আছিল। শেহতীয়াকৈ খবৰ ওলাইছে যে, বুবুল দাসৰ এই অসুস্থতাও শাৰীৰিক মানসিক নহয়, ৰাজনৈতিকহে।

সেয়েহে অগপ দল এৰি দুই এদিনতে তেওঁ কংগ্ৰেছ দলত যোগদান কৰাৰ নিশ্চিত সম্ভাৱনাও স্পষ্ট হৈ পৰিছে। প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তই কেবৰ বিৰোধিতা কৰি নিৰ্বাচনতো এই স্থিতি বাহাল ৰাখি কেবৰ হোতা বিজেপিৰ সৈতে মিত্ৰতা কৰা অগপৰ প্ৰাৰ্থীৰ হৈও প্ৰচাৰ নচলাও বুলি ঘোষণা কৰিছিল। ইতিমধ্যে মহন্তৰ একাংশ অনুগত সতীৰ্থই ইয়াৰ অজুহাততে কংগ্ৰেছ দলত যোগদান কৰা অথবা পৰোক্ষভাৱে কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থীৰ হৈ প্ৰচাৰ চলোৱা অভিযানতো নামি পৰিছে।

বুবুল দাসে যোৱা দিন কেইটাত স্বাস্থ্যজনীত অসুস্থতাৰ দোহাই দি মিত্ৰ দলৰ প্ৰাৰ্থীৰ হৈ প্ৰচাৰ চলোৱাৰ পৰা বিৰত থকাৰ পিছত অহা দুই এদিনৰ ভিতৰতে কংগ্ৰেছ দলত যোগদান কৰিব বুলি অগপৰে এক শীৰ্ষ সূত্ৰৰ পৰা জানিব পৰা গৈছে। খবৰ মতে কংগ্ৰেছৰ পৰা অহা বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনত প্ৰাথিত্বৰ প্ৰতিশ্ৰুতি লাভ কৰাৰ পিছতে মহন্তৰ ঘণিষ্ঠ নেতাগৰাকীয়ে এই সিদ্ধান্ত লয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি