শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

ইভিএম ৰক্ষা কৰিবলৈ হাতত অস্ত্ৰ তুলি লওকঃ উপেন্দ্ৰ কুশবাহা, VIDEO

388

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশ উদ্ধাৰ নহয়, ইভিএম ৰক্ষা কৰিবলৈ হাতত অস্ত্ৰ তুলি ল’বলৈ আহ্বান জনালে এটা ৰাজনৈতিক দলৰ নেতাই। মঙলবাৰে এক সভাত ৰাষ্ট্ৰীয় লোক সমতা পাৰ্টীৰ অধ্যক্ষ উপেন্দ্ৰ কুশবাহাই দলৰ কৰ্মকৰ্তাসকলক এই আহ্বান জনায়। কুশবাহাই কয়, ‘পূৰ্বে বুথ লুণ্ঠনৰ ঘটনা ঘটিছিল। আজি ফলাফল লুণ্ঠনৰ চেষ্টা চলোৱা হৈছে। যি ধৰণে ইভিএম ভৰ্তি বাহন জব্দ হৈছে, ইয়াৰ পৰা জনতাৰ আক্ৰোশ বৃদ্ধই পাইছে।’

ৰাষ্ট্ৰীয় লোক সমতা পাৰ্টীৰ অধ্যক্ষ গৰাকীয়ে দলৰ সমৰ্থকসকল উদ্দেশ্যি কয়, ‘ইভিএম ইফালৰ পৰা সিফাল কৰাৰ খবৰ কেইবাঠাইৰ পৰা লাভ কৰা হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত যদি ইভিএম ৰক্ষা কৰিব লাগে, তেন্তে যদি প্ৰয়োজন হয় তেন্তে হাতত অস্ত্ৰও তুলি ল’ব লাগিব।’

উপেন্দ্ৰ কুশবাহাই কয়, ‘যিধৰণে দেশজুৰি ইভিএম ভৰ্তি বাহন জব্দ হৈছে, ইয়াৰ পৰা জনতাৰ আক্ৰোশ ক্ৰমাৎ বৃদ্ধি পাইছে আৰু জনতাৰ এই ক্ষোভ এসময়ত নিয়ন্ত্ৰণ কৰা অসম্ভৱ হৈ পৰিব। ইভিএম টেম্পাৰিঙৰ এনে ঘটনা ৰোধ কৰাৰ দায়িত্ব ৰাজ্য চৰকাৰ, প্ৰশাসন আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ওপৰত। কিন্তু এইসকল লোকেই যদি এনে কাম কৰে, তেতিয়া জনতা মনে মনে নাথাকে। মিত্ৰজোঁটৰ কৰ্মকৰ্তাসকলো মনে মনে বহি নাথাকে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি