শেহতীয়া খবৰ
চৌদি আৰবে মুকলি কৰি দিব ৮৫০জন ভাৰতীয় কয়দীক  •  চৌদি আৰবে মুকলি কৰি দিব ৮৫০জন ভাৰতীয় কয়দীক  •  বাংলাদেশৰ ঢাকাত বিধ্বংসী অগ্নিকাণ্ড, ৫৬জন লোকৰ মৃত্যু  •  বৃদ্ধি পালে পেট্ৰ’ল-ডিজেলৰ মূল্য..  •  অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ

২০১৯ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনক লৈ নিৰ্বাচন আয়োগৰ সৰ্বদলীয় বৈঠক

283

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিৰ্বাচন আয়োগে ২৭ আগষ্টত এখন গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠকৰ আহ্বান কৰিছে। ২০১৯ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰস্তুতি সম্পৰ্কে আলোচনা হ’ব এই বৈঠকত।

পেইড নিউজ, নিৰ্বাচনী আঁচনি উলংঘা, প্ৰৰোচনামূলক বক্তব্য আৰু ই ভি এমক লৈ নিৰ্বাচন আয়োগে গ্ৰহণ কৰিব লগা ব্যৱস্থা সন্দৰ্ভত দলসমূহক অৱগত কৰাৰ লগতে দলসমূহৰ প্ৰতিনিধিত্ব কৰা আয়োগৰ মতামত  গ্ৰহণ কৰিব।

এই বৈঠকৰ বাবে দেশৰ ৭টা ৰাষ্ট্ৰীয় দল আৰু ৫১টা আঞ্চলিক দলক আয়োগে বৈঠকলৈ আমন্ত্ৰণ জনাইছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি