শেহতীয়া খবৰ
"কোৰোনাই নামাৰে, আমি খাবলৈ নাপাইহে মৰি থাকিম, আমাক ৰক্ষা কৰক", কোৱাৰেন্টাইন চেন্টাৰত থকা যুৱকে কিয় ক'লে এনেকৈ, VIDEO • অসমৰ আকাশত ওলোটা ৰামধেনু, অশনি সংকেত বুলি ছ'চিয়েল মিডিয়াত চৰ্চা, প্ৰকৃততে কিয় ওলোটাকৈ ওলাই ৰামধেনু • হাজোৰ সনাতন ডেকাৰ হত্যাকাণ্ডঃ পলাতক খবিৰউদ্দিন আহমেদক গ্ৰেপ্তাৰ... • ৰাজ্যত পুনৰ ১৫ জন নতুন কোৰোনা ৰোগী চিনাক্ত • ৰুদ্ৰ ৰূপ লৈছে কপিলীয়ে, ছিঙিলে ২ টা মথাউৰি, বাসগৃহৰ ভিতৰতো সোমাল পানী, VIDEO • ভয়ংকৰ দৃশ্য! আপুনি পূৰ্বে নেদেখা বিস্ফোৰণ প্ৰত্যক্ষ কৰক, VIDEO • ভাৰতত কোৰোনাৰ সন্ত্ৰাস অব্যাহত, বিগত ২৪ ঘন্টাত মৃত্যু ১৯৪ গৰাকীৰ, আক্ৰান্ত ৬,৫৬৬... • নিজামুদ্দিন মাৰ্কাজৰ তবলিগি জামাতঃ আৰক্ষীয়ে বৃহস্পতিবাৰে ৫৩৬ বিদেশী নাগৰিকৰ বিৰুদ্ধে দাখিল কৰিব ১২খন চাৰ্জশ্বীট • ভাৰতত কোৰোনাত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা লোকৰ সংখ্যা ৪,৫৩৪ জনলৈ বৃদ্ধি • অৱসৰপ্ৰাপ্ত জিলা আৰু চেচন ন্যায়াধীশ ইছমাইল হুছেইন মল্লিকৰ পৰলোকপ্ৰাপ্তি

নিৰ্বাচনী আচৰণবিধিঃ ‘পি এম মোডী’ মুক্তিত নিৰ্বাচন আয়োগৰ নিষেধাজ্ঞা

306

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিৰ্বাচন আয়োগে বুধবাৰে লোকসভা নিৰ্বাচনৰ ভোটগ্ৰহনৰ সময়ত প্ৰদৰ্শন নিষিদ্ধ কৰিলে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ জীৱনৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি নিৰ্মাণ কৰা ছবি প্ৰাইম মিনিষ্টাৰ নৰন্দ্ৰ মোডী। দেশত লোকসভা নিৰ্বাচনৰ ভোটগ্ৰহনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কোনো ৰাজনৈতিক দল তথা ৰাজনৈতিক নেতাৰ বিষয়ে সন্নিৱিষ্ট হোৱা ছবিখন কোনো বৈদ্যুতিন মাধ্যমত প্ৰদৰ্শন নিষিদ্ধ কৰে নিৰ্বাচ আয়োগে।

উল্লেখ্য যে, বৃহস্পতিবাৰে ছবিখন মুকলি কৰাৰ বাবে সকলো যাৱতীয় কাম কাজ ইতিমধ্যে সম্পূৰ্ণ কৰিছিল নিৰ্মাতাই। এজন কংগ্ৰেছ নেতাই নিৰ্বাচনৰ সময়ত ছবিখন প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে অনুমতি নিদিবলৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আবেদন কৰিছিল। কংগ্ৰেছ কৰ্মীজনৰ এই আবেদনখন খাৰিজ কৰে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। ইফালে ছবিখন মুক্তি দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত নিৰ্বাচন আয়োগেহে কোনো সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰিব বুলি জনাইছিল উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। তাৰ পিছতে নিৰ্বাচনী আচৰণবিধিৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখি আয়োগে ছবিখনৰ প্ৰদৰ্শনত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি