শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

নিৰ্বাচনী আচৰণবিধিঃ ‘পি এম মোডী’ মুক্তিত নিৰ্বাচন আয়োগৰ নিষেধাজ্ঞা

299

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিৰ্বাচন আয়োগে বুধবাৰে লোকসভা নিৰ্বাচনৰ ভোটগ্ৰহনৰ সময়ত প্ৰদৰ্শন নিষিদ্ধ কৰিলে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ জীৱনৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি নিৰ্মাণ কৰা ছবি প্ৰাইম মিনিষ্টাৰ নৰন্দ্ৰ মোডী। দেশত লোকসভা নিৰ্বাচনৰ ভোটগ্ৰহনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কোনো ৰাজনৈতিক দল তথা ৰাজনৈতিক নেতাৰ বিষয়ে সন্নিৱিষ্ট হোৱা ছবিখন কোনো বৈদ্যুতিন মাধ্যমত প্ৰদৰ্শন নিষিদ্ধ কৰে নিৰ্বাচ আয়োগে।

উল্লেখ্য যে, বৃহস্পতিবাৰে ছবিখন মুকলি কৰাৰ বাবে সকলো যাৱতীয় কাম কাজ ইতিমধ্যে সম্পূৰ্ণ কৰিছিল নিৰ্মাতাই। এজন কংগ্ৰেছ নেতাই নিৰ্বাচনৰ সময়ত ছবিখন প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে অনুমতি নিদিবলৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আবেদন কৰিছিল। কংগ্ৰেছ কৰ্মীজনৰ এই আবেদনখন খাৰিজ কৰে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। ইফালে ছবিখন মুক্তি দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত নিৰ্বাচন আয়োগেহে কোনো সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰিব বুলি জনাইছিল উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। তাৰ পিছতে নিৰ্বাচনী আচৰণবিধিৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখি আয়োগে ছবিখনৰ প্ৰদৰ্শনত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি