শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

আগন্তুক দুৰ্গাপূজাক লৈ মহানগৰ জিলা প্ৰশাসনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ সভা

172

ডিজিটেল ডেস্কঃ গুৱাহাটীৰ আৱৰ্ত ভৱনত সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হয় এখন গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক। আগন্তুক দুৰ্গাপূজা শৃংখলাবদ্ধ আৰু সুচাৰুৰূপে উদযাপন কৰাৰ অৰ্থে কামৰূপ মহানগৰ জিলা উপায়ুক্ত বীৰেন্দ্ৰ মিট্টলৰ সভাপতিত্বত অনুষ্ঠিত বৈঠকখনত মহানগৰ জিলা প্ৰশাসন, জিলা আৰক্ষী প্ৰশাসন আৰু গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ বহু কেইজন বিষয়ববীয়াই অংশ গ্ৰহণ কৰে।

দুৰ্গাপূজাৰ সময়ত যাতে সকলো বিভাগে নিজৰ কাম নিয়াৰিকৈ কৰিবৰ বাবে সভাখনৰ জৰিয়তে নিৰ্দেশ দিয়ে উপায়ুক্তজনে। সভাখনত পূজাৰ পূৰ্বে সকলো পথ মেৰামতি কৰা, চিকিৎসালয়ত চিকিৎসক আৰু চিকিৎসাকৰ্মীৰ উপস্থিতি নিশ্চিত কৰা, পৰিবহণ নিগমৰ বাছ চলাচল নিশ্চিত কৰাৰ বাবে বিভাগীয় বিষয়াসকলক নিৰ্দেশ দিয়াৰ লগতে পূজাৰ প্ৰতিমা বিসৰ্জনৰ ঘাটত সকলো সুবিধা উপলব্ধিৰো নিৰ্দেশ দিয়ে উপায়ুক্তজনে।

আনহাতে, দুৰ্গাপূজাৰ সময়ত নিৰাপত্তাৰ ক্ষেত্ৰত যাতে কোনো অসুবিধাৰ সৃষ্টি নহয় তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে নৱনিযুক্ত আৰক্ষী আয়ুক্ত প্ৰদীপ শালৈয়ে। ইফালে  কামৰূপ মহানগৰ জিলা উপায়ুক্ত বীৰেন্দ্ৰ মিট্টলে পূজা মণ্ডপ সমূহত প্লাষ্টিক ব্যৱহাৰ বৰ্জনৰ বাবেও ইতিমধ্যে আহ্বান জনোৱা হয় বুলিও সদৰি কৰে সভাখনত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি