শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

আগন্তুক দুৰ্গাপূজাক লৈ মহানগৰ জিলা প্ৰশাসনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ সভা

179

ডিজিটেল ডেস্কঃ গুৱাহাটীৰ আৱৰ্ত ভৱনত সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হয় এখন গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক। আগন্তুক দুৰ্গাপূজা শৃংখলাবদ্ধ আৰু সুচাৰুৰূপে উদযাপন কৰাৰ অৰ্থে কামৰূপ মহানগৰ জিলা উপায়ুক্ত বীৰেন্দ্ৰ মিট্টলৰ সভাপতিত্বত অনুষ্ঠিত বৈঠকখনত মহানগৰ জিলা প্ৰশাসন, জিলা আৰক্ষী প্ৰশাসন আৰু গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ বহু কেইজন বিষয়ববীয়াই অংশ গ্ৰহণ কৰে।

দুৰ্গাপূজাৰ সময়ত যাতে সকলো বিভাগে নিজৰ কাম নিয়াৰিকৈ কৰিবৰ বাবে সভাখনৰ জৰিয়তে নিৰ্দেশ দিয়ে উপায়ুক্তজনে। সভাখনত পূজাৰ পূৰ্বে সকলো পথ মেৰামতি কৰা, চিকিৎসালয়ত চিকিৎসক আৰু চিকিৎসাকৰ্মীৰ উপস্থিতি নিশ্চিত কৰা, পৰিবহণ নিগমৰ বাছ চলাচল নিশ্চিত কৰাৰ বাবে বিভাগীয় বিষয়াসকলক নিৰ্দেশ দিয়াৰ লগতে পূজাৰ প্ৰতিমা বিসৰ্জনৰ ঘাটত সকলো সুবিধা উপলব্ধিৰো নিৰ্দেশ দিয়ে উপায়ুক্তজনে।

আনহাতে, দুৰ্গাপূজাৰ সময়ত নিৰাপত্তাৰ ক্ষেত্ৰত যাতে কোনো অসুবিধাৰ সৃষ্টি নহয় তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে নৱনিযুক্ত আৰক্ষী আয়ুক্ত প্ৰদীপ শালৈয়ে। ইফালে  কামৰূপ মহানগৰ জিলা উপায়ুক্ত বীৰেন্দ্ৰ মিট্টলে পূজা মণ্ডপ সমূহত প্লাষ্টিক ব্যৱহাৰ বৰ্জনৰ বাবেও ইতিমধ্যে আহ্বান জনোৱা হয় বুলিও সদৰি কৰে সভাখনত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি