শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে সুখবৰ! পেট্ৰ’ল-ডিজেলত ৪০ টকালৈকে ৰেহাই

7,646

ডিজিটেল ডেস্কঃ পেট্ৰল-ডিজেলৰ মূল্য এতিয়া আকাশলংঘী। সমগ্ৰ দেশত পেট্ৰল-ডিজেলৰ মুল্যবৃদ্ধিক লৈ দল সংগঠনে ৰূপায়ণ কৰিছে বিভিন্ন প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী। সকলো প্ৰতিবাদ অসাৰ প্ৰতিপন্ন কৰি দিনক দিনে বৃদ্ধি পাইছে পেট্ৰল-ডিজেলৰ মূল্য।

ইয়াৰ মাজতে, শেহতীয়াকৈ আহিছে এটা সুখবৰ। আপুনি বজাৰৰ প্ৰচলিত দামতকৈ ৪০ টকা কমকৈ ক্ৰয় কৰিব পাৰিব পেট্ৰ’ল-ডিজেল। ১০০ টকাতকৈ অধিক পেট্ৰ’ল-ডিজেল ক্ৰয় কৰিলে আপুনি পাব এই ৪০ টকাৰ ৰেহাই। ৩০ ছেপ্তেম্বৰ ২০১৮ লৈকে থকা এই অফাৰ প্ৰদান কৰিছে ইণ্ডিয়ান অইলে।

আচলতে এই অফাৰ প্ৰযোজ্য হৈছে ‘ডিজিটেল ৱালেট ফোন পে’ এপত। বাহনত পেট্ৰ’ল ভৰাই পেট্ৰ’ল পাম্পত নগদ ধন দিয়াৰ পৰিৰ্ৱতে এই এপৰ জৰিয়তে পৰিশোধ কৰিলে আপুনি লাভ কৰিব পাৰিব এই ৰেহাই। ইণ্ডিয়ান অইলে জানিবলৈ দিয়া মতে এই ৰেহাই ১০ বাৰলৈকেহে ১০০ টকাতকৈ অধিক পেট্ৰল ক্ৰয় কৰিলে লাভ কৰিব।

১০ বাৰ এই এপেৰে পেট্ৰ’ল ক্ৰয় কৰাৰ পাছত উপভোগ কৰিব নোৱাৰিব এই ৰেহাই। গ্ৰাহকসকলে এটা দিনত এবাৰহে লাভ কৰিব পাৰিব এই ৪০ টকাৰ ৰেহাই।

দেশৰ সকলো পাম্পতে এই সুবিধা উপলদ্ধ হৈছেনে নাই এই সৰ্ম্পকে ইণ্ডিয়ান অইলে ৰাজহুৱা কৰা নাই যদিও কিছু সূত্ৰই দাবী কৰিছে যে দেশৰ প্ৰতিতো পাম্পতে উপলদ্ধ আছে এই সুবিধা। দেশৰ জনগণক কোঙা কৰা পেট্ৰ’ল-ডিজেলৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে ইণ্ডিয়ান অইলৰ ডিজিটেল ৰেহাই প্ৰদানে কিছু সকাহ দিছে জনগণক।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি