শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

ডিপলোঙা কাণ্ডঃ ১১জনক গ্ৰেপ্তাৰ, ৭জনক জেললৈ প্ৰেৰণ

227

ডিজিটেল সংবাদ, উত্তৰ অসমঃ বৃহস্পতিবাৰে পুৱতি নিশা বিশ্বনাথ জিলাৰ চতিয়াৰ ডিপলোঙা বাগিচাৰ ১৫ নম্বৰ লাইনত সংঘটিত নৃশংস ঘটনাৰ লগত জড়িত ১১জন অপৰাধীক চতিয়া আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

ধৃত অপৰাধী কেইজন ক্ৰমে- তুফান মুণ্ডা, অমিত ঘাটোৱাৰ, দেৱেন মুণ্ডা, প্ৰণৱ টুৰি, শংকৰ মুণ্ডা, মহেন্দ্ৰ কুচা, জীৱন পাটৰ, হৰিসিং পাটৰ, কৰ্ম মুণ্ডা, কেশৱ ঘাটোৱাৰ আৰু দীপেন্দ্ৰ পাটৰ। ভাৰতীয় দণ্ডবিধি আইনৰ ১৪৭/১৪৮/১৪৯/৩৪২/৩২৫/৩২৬/৩০৭/৩০২ ধাৰাৰ অধীনত চতিয়া থানাৰ ১২৬/২০১৮ নম্বৰত এক গোচৰ ৰুজু কৰি মাৰাথান জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে।

বিশ্বনাথ আদালতত বৃহস্পতিবাৰে হাজিৰ কৰোৱা পিছত ৭ জনক জেললৈ প্ৰেৰণ কৰাৰ বিপৰীতে তুফান মুণ্ডা, শংকৰ মুণ্ডা আৰু প্ৰনৱ টুৰিক তিনিদিনৰ আৰক্ষীৰ জিম্মাত দিয়া হয়। তুফান, শংকৰ আৰু প্ৰনৱৰ স্বীকাৰোক্তিৰ ভিত্তিত আজি আৰক্ষীয়ে বাগিচাখনৰে ১৫ নং লাইনৰ পৰা দীপেন্দ্ৰ পাটৰক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

উল্লেখ্য যে, গাহৰি ব্যৱসায় কৰা ফুলছন চাহু, বিজয় নায়ক, পুলেন ৰাজবংশী আৰু বিজয় ৰাজবংশীক চতিয়াৰ ডিপলোঙা চাহ বাগিচাত এই ধৃত কেইজনৰ নেতৃত্বত একাংশ উন্মাদ লোকে গৰু চোৰৰ অভিযোগত দা, লাঠি, লোৰ ৰ’দেৰে আক্ৰমণ কৰিছিল। ফলত বিজয় ৰাজবংশী নিহত হোৱাৰ লগতে আন তিনিজন গুৰতৰভাৱে আহত হৈছিল।

বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষী অধীক্ষক দিগন্ত চৌধুৰী আৰু চতিয়া থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া মনোজ বৰুৱাৰ বিশেষ তৎপৰতাৰ ১১জন অভিযুক্ত গ্ৰেপ্তাৰ হয়। ৰাইজে অভিযুক্ত কেইজনৰ বিৰুদ্ধে দৃষ্টান্তমূলক শাস্তিৰ দাবী তুলিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি