শেহতীয়া খবৰ
আজি তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে গুজৰাটলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  আজি শিল্পী দিৱস, ৰূপকোঁৱৰক সোঁৱৰি ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তত বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচী  •  আজিৰে পৰা আৰম্ভ ঐতিহাসিক জোনবিল মেলা  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণক লৈ দৰঙত আজি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰৰ ক’লা দিৱস ঘোষণা  •  মেঘালয়ৰ কয়লা খনিত আৱদ্ধ এজন শ্ৰমিকৰ মৃতদেহৰ সন্ধান  •  বিজেপি নেতা আটক, বিক্ৰীৰ বাবে আনিছিল বৃহৎ পৰিমানৰ অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ...  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ

১১ ঘণ্টীয়া বন্ধৰ প্ৰভাৱ সৰ্বাত্মক সমগ্ৰ ডিমাপুৰত

149

ডিজিটেল সংবাদ, ডিমাপুৰঃ ৮ জানুৱাৰী অৰ্থাৎ মঙলবাৰে নৰ্থ ইষ্ট ষ্টুডেন্ট অ’ৰ্গেনাইজেশ্যন (নেছ’) আৰু নগা ষ্টুডেন্ট ফেডাৰেশ্যন (এন এছ এফ’) নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত দিয়া ১১ ঘণ্টীয়া বন্ধৰ প্ৰভাৱ সমগ্ৰ ডিমাপুৰত সৰ্বাত্মক। এই বন্ধৰ ফলত বন্ধ হৈ পৰিছে ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠান, শিক্ষানুষ্ঠান, বেংকসমূহ।
বৰ্তমানলৈকে বিধেয়কখন বাতিলৰ দাবীত আহ্বান দিয়া এই বন্ধৰ ফলত কোনো হিংসাত্মক ঘটনাৰ খবৰ বৰ্তমানলৈ অহা নাই। কিন্তু ৰেল আৰু বিমানযোগে যাত্ৰা কৰা নাগৰিকসকলৰ ইয়াৰ ফলত বহুত অসুবিধাৰ সৃষ্টি হৈছে। ৰেলযোগে ডিমাপুৰলৈ যোৱা শ শ যাত্ৰী ডিমাপুৰ ৰেল ষ্টেচনত আৱদ্ধ হৈ আছে এই বন্ধৰ বাবে। কাৰণ তেওঁলোকে কোনো যাতায়াতৰ সুবিধা লাভ কৰা নাই বৰ্তমালৈকে। ইফালে, বিমান বন্দৰতো দেখিবলৈ পোৱা গৈছে একেই দৃশ্য। বিমান উৰণ আৰু অৱতৰণ স্থগিত ৰখাৰ ফলত বিমান বন্দৰতে আৱদ্ধ হৈ পৰিছে বহু যাত্ৰী। তেওঁলোকৰ পৰিবহণৰ ক্ষেত্ৰত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে জিলা প্ৰশাসনে।
উল্লেখ্য যে, পূৰ্বে ডিচেম্বৰ মাহত ১২ ঘণ্টীয়া বন্ধৰ আহ্বান দিয়া হৈছিল। সেইবাৰ প্ৰশাসন আৰু আৰক্ষীয়ে সম্পূৰ্ণভাৱে সুৰক্ষা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছিল। সেই সময়ত জিলা প্ৰশাসন আৰু আৰক্ষীয়ে ৰেল ষ্টেচন আৰু বিমান বন্দৰত আৱদ্ধ ব্যক্তিসকলৰ বাবে পৰিবহণৰ সুবিধা উলবদ্ধ কৰাইছিল। কিন্তু আজি এনে কোনোৱে চৰকাৰ বা প্ৰশাসনে নকৰিলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি