শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

আহি আছে ডিজিটেল ড্ৰাইভিং লাইচেন্স

642

ডিজিটেল ডেস্কঃ মোডীৰ ডিজিটেল ইণ্ডিয়া সাৰ্থক কৰা দিশত আন এক খোজ। এতিয়াৰে পৰা ড্ৰাইভিং কৰি থাকোতে পথত ট্ৰেফিক আৰক্ষীক দেখাব নালাগে প্ৰকৃত ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ আৰু আৰ চি।

পথ পৰিবহণ মন্ত্ৰণালয়ে মুকলি কৰিছে এটা এপ। যিটো এপৰ জৰিয়তে মোবাইলতে উপলদ্ধ হ’ব আপোনাৰ লাইচেঞ্চ আৰু আৰ চি।

এম পৰিবহণ বা ডিজিল’কাৰ নামৰ এই এপটোৰ যোগেদি আপুনি নিজৰ লাইচেঞ্চ বা আৰ চি ট্ৰেফিক আৰক্ষীক দেখুৱাব পাৰিব।

এই সৰ্ম্পকত ইতিমধ্যেই পথ পৰিবহন মন্ত্ৰণালয়ে ৰাজ্য সমূহৰ পৰিবহণ বিভাগ আৰু ট্ৰেফিক আৰক্ষীলৈ এই নিৰ্দেশ প্ৰেৰণ কৰিছে।

এই ডিজিল’কাৰ বা এম পৰিবহণ এপটো প্ৰথমে আপুনি মোবাইলত ডাইনলড কৰি আধাৰ নম্বৰৰ জৰিয়তে ড্ৰাইভিং লাইচেন্স আৰু আৰ চিৰ বিষয়সমূহ তাত সংযোগ কৰিব লাগিব।

ইয়াৰ পিছতে এটা পিন ক’ডৰ জৰিয়তে আপোনাৰ ফোনত উপলদ্ধ হ’ব ডিজিটেল লাইচেঞ্চ আৰু আৰ চি।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি