শেহতীয়া খবৰ
লামডিং-পাথৰখোলাৰ ৰে'ল ষ্টেচনৰ মাজত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ  •  অব্যাহত বিজেপিৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচনী কমিটিৰ বৈঠক, কাৰ মুখত বিৰিঙিব হাঁহি  •  অব্যাহত বিজেপিৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচনী কমিটিৰ বৈঠক, কাৰ মুখত বিৰিঙিব হাঁহি  •  গৃহকন্দল! মোডীভক্ত পিতৃয়ে কংগ্ৰেছৰ টিকট লাভ কৰা পুত্ৰক কৰিলে 'ত্যাজ্যপুত্ৰ’  •  অৰুণাচলত জব্দ ৩৪.৯ লাখ টকা  •  ৭ আলফা (স্বাঃ)ৰ কেডাৰে আৰক্ষীক চমজালে কি কি অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ, চাওক VIDEO  •  শিৱসেনাৰ ভৱিষ্যৎবাণী- ২০১৯ত ২১০ খন আসন লাভ কৰিব বিজেপিয়ে  •  যোৰহাট আৰু লখিমপুৰ সমষ্টিত চিপিআইৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা...  •  যোৰহাট আৰু লখিমপুৰ সমষ্টিত চিপিআইৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা...  •  বিজেপিৰ নিৰ্বাচনী কমিটীৰ বৈঠক অব্যাহত, বিলম্ব হ’ব প্ৰাৰ্থী তালিকা ঘোষণাত

আহি আছে ডিজিটেল ড্ৰাইভিং লাইচেন্স

786

ডিজিটেল ডেস্কঃ মোডীৰ ডিজিটেল ইণ্ডিয়া সাৰ্থক কৰা দিশত আন এক খোজ। এতিয়াৰে পৰা ড্ৰাইভিং কৰি থাকোতে পথত ট্ৰেফিক আৰক্ষীক দেখাব নালাগে প্ৰকৃত ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ আৰু আৰ চি।

পথ পৰিবহণ মন্ত্ৰণালয়ে মুকলি কৰিছে এটা এপ। যিটো এপৰ জৰিয়তে মোবাইলতে উপলদ্ধ হ’ব আপোনাৰ লাইচেঞ্চ আৰু আৰ চি।

এম পৰিবহণ বা ডিজিল’কাৰ নামৰ এই এপটোৰ যোগেদি আপুনি নিজৰ লাইচেঞ্চ বা আৰ চি ট্ৰেফিক আৰক্ষীক দেখুৱাব পাৰিব।

এই সৰ্ম্পকত ইতিমধ্যেই পথ পৰিবহন মন্ত্ৰণালয়ে ৰাজ্য সমূহৰ পৰিবহণ বিভাগ আৰু ট্ৰেফিক আৰক্ষীলৈ এই নিৰ্দেশ প্ৰেৰণ কৰিছে।

এই ডিজিল’কাৰ বা এম পৰিবহণ এপটো প্ৰথমে আপুনি মোবাইলত ডাইনলড কৰি আধাৰ নম্বৰৰ জৰিয়তে ড্ৰাইভিং লাইচেন্স আৰু আৰ চিৰ বিষয়সমূহ তাত সংযোগ কৰিব লাগিব।

ইয়াৰ পিছতে এটা পিন ক’ডৰ জৰিয়তে আপোনাৰ ফোনত উপলদ্ধ হ’ব ডিজিটেল লাইচেঞ্চ আৰু আৰ চি।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি